Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas fog nem fáj, kell...

Lyukas fog nem fáj, kell gyökérkezelni?

Figyelt kérdés

Van egy lyukas fogam kb. két éve. Most szántam rá magam, hogy elmegyek fogorvoshoz, már van időpontom vizsgálatra.

Jól értelmezem, hogyha nem fáj akkor nem fog kelleni gyökérkezelni?



2015. máj. 23. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erre sajna nincs garancia. Persze leginkább azokat gyökérkezelik, amelyek már fájnak, de ha pl a lyuk már akkora, hogy csak egy hajszál választja el a gyökércsatornától és amikor a doki kitisztítja, akkor ezt ő majd látja, akkor lehet belőle gyökérkezelés. De ha kapsz injekciót, akkor nem fog fájni.
2015. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lyukas fog bizony nem játék, én meg szenvedtem vele rendesen...

Lyukas volt a fogam eleg nagy lyuk volt rajta, viszont mikor ettem pl csokit akkor rendesen belenyilalt, de ugy voltam vele oh csak akkor faj ha edeset eszem, aha. Utana egyre jobban kezdett fajni, de meg akkor is ugy voltam vele hogy majd elmulik. Egyre jobban fajt, de olyan szinten hogy mar csillagokat lattam, bedagadt az arcom, iszonyatosan fajt. Az ideg fajdalomtol nincs rosszabb. De nekem mar gyokerkezelni kellett.

Az orvos fogja latni hogy kell e gyokerkezeles. Kitartast!

2015. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Szerencsére fájdalmam nincs, néha, a nagyon hidegre egy kicsit jobban reagál mint a többi fogam, de más bajom nincs vele.

2015. máj. 23. 18:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!