Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális az hogy 16/L vagyok,...

Normális az hogy 16/L vagyok, de még csak összesen 12 tejfogam esett ki (6 alul,6 felül)?

Figyelt kérdés
Már 11-12 éves korom óta nem esett ki tejfogam, amikor ezt elmondom valakinek azt mondják hogy biztos nem emlékszek vagy ami mégjobb: LENYELTEM. Kisgyerekkorom óta egy üvegben tartom az összes eddig kiesett fogam(tudom furi),és nem több mint 12 darab van.Még mindig van tejfogam,nem kellett soha egyiket sem betömni, fehérek,jól ápolom őket. De ez most szerintetek baj hogy csak ennyi esett (még) ki? Eddig senki sem hitt nekem...
2015. ápr. 23. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem normális, de tudod, mennyi hihetetlen dologra képes az emberi test? Érdekes mutációk, betegségek, vízallergia, miegymás. Nem a Te eseted a legkülönlegesebb, de azért nem semmi.
2015. ápr. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ví:
2015. ápr. 24. 09:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Vízallergia? Nem hallottam még róla.Nekem hideg allergiám is van :D
2015. ápr. 24. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg sanszos, hogy csak te nem tudsz a maradék 8 fog nagy részéről, a többség így van vele. Csináltass egy panorámaröntgent és kiderül mi a helyzet.

Ritkán amúgy előfordulhat, hogy nincs fogcsíra se, ebben az esetben kezdj el félretenni, mert elég költséges lesz a fogpótlás. Hiába ápolod baromi körültekintően a fogaid, nem lesznek örök életűek.

Egyáltalán hány fogad van? És milyen elrendezésben? Jó esetben van fogcsíra és ki is nőttek a fogaid, viszont akkor baromi torlódott lehet a fogsorod, ami kezelést és fogszabályozást igényel - már ha nem akarod tönkretenni a maradandó fogaidat. Egy fogorvosi látogatás időszerű lenne mindenképp.

2015. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A tény az hogy szinte tökéletesek a fogsoraim,rendszeresen járok fogorvoshoz,neki még nem mondtam hogy hány fogam esett még ki,de a nagypapámnak is pl nagyon jó,erős fogai vannak. Nekem sem volt soha bajom velük,inkább csak furcsa hogy csak 12 esett ki. Szerintem elég fura lenne ha nem tudnék róla,vagy nem vettem volna észre hogy hiányzik egy fogam :D de ez a röntgen jó ötlet. Hallottam olyanról is hogy a tejfog megcsontosodik.
2015. ápr. 24. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!