Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után, az ínyből...

Foghúzás után, az ínyből kiálló kis "csontszerűség" mi lehet?

Figyelt kérdés

8 napja húzták ki a bölcsességfogam (bal alsó) a korona több darabban jött ki sajnos. Viszont így bő egy hét elteltével tapasztaltam azt, hogy a helyén az ínyemből kiáll egy kis csontdarab ami kissé zavaró. Az íny szélénél van ez egészen pontosan és igen csak masszív, mert megpiszkáltam és nagyon erősen áll benne.


Nem hiszem, hogy fogdarab lenne, mert ahhoz képest egészen oldalt található inkább másra tippelnék. Kérdésem azokhoz szól akik tapasztaltak már hasonlót, és ha igen, akkor mi ilyenkor a tennivaló? Van rá esély, hogy a szervezet megoldja magának, vagy ki kellene szedetni bármi is ez? Amúgy nem fáj csak elég érzékeny ott az ínyem ha hozzáérek.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. ápr. 20. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
vissza kellene menned, mert az mégiscsak a fog szilánkja lesz, még ha nem is mozog
2015. ápr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: Nem tudom, nagyon erősen tartja magát és mint írtam is egészen lent van, az íny belső oldalán gyakorlatilag merőlegesen áll a nyelvem oldala felé. Fogalmam sincs, hogy kerülhetett oda fogdarab? Ha az.
2015. ápr. 20. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet a fogból egy darab, lehet csontszilánk - teljesen mindegy, a lényeg hogy ki kell szedetni. Fájdalommentes a dolog, ha könnyen megfogható, akkor érzésteleníteni sem szükséges.
2015. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Én kiszedettem az összes fogamat és implantátumokra cseréltem 2,5-3 éves tervezés,procedúra, fájdalom, vér nagyon-nagyon sok pénz és ezért minden átmentem és tapasztalatból mondom mi az, miért van, mi mennyi idő és mit tehetsz vele. Én cápa fognak hívtam őket anno :)


1., Mi az a "csontszerűség"?!

Tényleg csontból nő ki, tényleg eszméletlen stabil és tényleg CSONT! Letörni sem tudod!


2., Miért nem éreztem eddig?!

Mert az állkapcsodból nő ki, egész pontosan nő rá a fogadra vagy annak valamelyik oldalára, lábára! Felső és alsó állkapocsban egyaránt van, személyfüggő: van akinek egy sincs, van akinek több. (életmóddal van összefüggésben) Most foghúzás után azért érzed, mert sorvad gyors ütemben azon az 1-2 cm az ínyed, húzódik le, össze. a csont ennél jóval lassabb és "előbukkan" vagy éppen nem, de "feszíti fel" az ínyt nagyon. Ha rálátsz vagy megtapintod, olyan mint ha valami ki akarna törni, pedig csak az ilyen húzódik rá.


3., Mi hozta ezeket létre?

A túlzott tej és tejtermék (főleg) bevitel hosszú évek alatt. Ugyanis többféle kalcium is van: a "természetes" BEÉPÜL, a bolti és más eljárásokkal kezeltek RÁÉPÜLNEK a csontra. A "házi" tejtermékek az beépül, a bolti különböző technológiákkal készültek általában ráépülnek.


4., Mit tehetek vele?! MEGOLDÁS!

4-a., A fogorvos max vakarja a fejét és szájsebészetre küld. A szájsebész pedig nem nyúl mindaddig hozzá, amíg "be nem lóg, ér a szájüregbe". Ezek a cápafogak pl 3D-s röntgenen nem látszanak (mindig fordul a gép), mert olyanok legtöbbször mint egy ceruzabél. DE! 2D-s röntgenen gyönyörűen látszanak! xDDD és nagy unszolásra fogóval benyúl és eltör valamennyit, miután pici vágást ejt. << ezt a procedúrát NE csináld, felesleges!!!


4-b, MEGOLDÁS: Ne tegyél vele SEMMIT! Tudom feszít, fáj, esetleg vérzik, érzékeny stb.

A szervezet ezt a cápafogat gyönyörűen leépíti.. eltünteti 6 HÉT alatt!! azt, amit ÉVEK alatt felhalmozódott!


Eléggé szeretem a tejtermékeket és lent 4 fent 3 ilyen cápafogam volt! Te most találkoztál az első ilyeneddel, így valószínűleg neked is több van. Kitartást!


kieg: fogdarab nem lehet, mert az a szervezet vagy kilöki vagy letokozza. fogdarabot azt kilöki, mindig!

2015. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: Köszönöm ezt a szép hosszú választ! Először is gratulálok ehhez a hatalmas vállaláshoz amint át mentél, ez nem lehetett könnyű, de biztos megérte! :) Nem az első húzásom volt nekem, de ezt a "cápafogat" ahogy mondtad csak most tapasztalom és a húzás utáni 4-5. nap vettem észre, hogy ott van valami. S igen, nagyon erős mint írtam párszor már, megpiszkáltam kicsit körömmel, de mozdíthatatlannak látszik. Nem fáj annyira HA nem piszkálom, csak zavar, hogy ott van, mert a dokim azt mondta kiszedett mindet amit látott. Olvastam közben valami olyanról, hogy fogmedercsont, akkor lehet, hogy ő lesz az...
2015. ápr. 20. 21:44
 6/10 Jessicaa19 válasza:

Sziasztok! Pont ebben vagyok most én is kedves kérdező :( nekem nem bölcsesség fogam volt de ugyan az van amit le írtál nekem is 8 napja lett kihuzva, ma voltam dokinál és mondta hogy gennyes is.. Mi lett veled?

Kedves kommentelő kicsit meg nyugtattál hogy 6 hét múlva be gyógyul, de a dokim péntekre vissza hívott.

Köszönöm ha írtok!

2019. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jessicaa19: Jajj ne haragudj nem láttam, hogy írtál, de azért remélem, hogy megoldódott a problémád! Nekem kis idő elteltével a kis csontdarab magától kifordult, nem csináltam vele semmit csak kentem gyulladáscsökkentő géllel a sebet. Minden jót és tényleg bocsi a késői válaszért.
2019. szept. 20. 19:08
 8/10 anonim válasza:

Nálam 3 hétig tartott. Először a foghúzás után ahogy minél jobban kezdett összezáródni a seb (lyuk) úgy látszódott, érződött a bölcsesség fogak (az lett kihúzva) egy-egy éles peremű csontkinövés.

Majd átszórták az ínyt, karcolták a nyelvemet, és nagyon megijedtem. Azt hittem,hogy az állkapcsom látszódik ki.

Utána tiszta körömmel a legélesebb csücsköt lepattintottam, de egyre nagyobb rész ütött át az ínyen. 2 hétig teljesen kint volt a csont, kilyukasztotta az ínyt. Rettentő félelmetes volt. Féltem az elfertőződéstől stb, de az orvos azt mondta hagyjam.

3.hét végére egyszercsak ismét megpróbáltam körömmel lepattintani, a már 2 hete kiálló csont dudorodó részét. Egyszercsak az egész kiesett. kb 0,5mm mérető éles, recés peremű egészen átlátszó csontszerűség. Kicsit vérzett az ínyem.

Érdekes módon amikor kiesett, nem láttam mögötte az állkapocs csontomat. Az íny volt rögtön ott. Annyira felszabadító érzés volt, mikor kiesett.

Van ugyebár vadhús a sebek körül, én így ezt a képződményt vadcsont-nak neveztem el. Biztos nem az állkapocs csont, amitől először tartottam. Az előző válaszoló szerint egy a túlzott tejterméktől csontránövés. Szerintem is az. De baromi ijesztő egy jelenség.Semmi szakirodalmat róla nem találtam. Míg nekem nem jött elő a foghúzás miatti ínyhúzódás miatt, addig nem is tudtam róla.

2021. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Műtét utáni varratszedésnél jeleztem az orvosnak, hogy van egy kiálló dudor az ínyemen, azt mondta, normális dolog. Rá egy héttel át is szúrta az ínyemet a csontdarab, evésnél és beszédnél nagyon kellemetlen volt, mert folyamatosan bökte a nyelvemet. Végül újabb egy hét után evés közben fájdalommentesen letört.
2021. nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Petra Kokinda válasza:

Szia

Mi volt végülis az a csontos valami?

aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!