Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon érzékeny a fogam, mit...

Nagyon érzékeny a fogam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Fogorvoshoz járok már elég régóta, eddig 5-6 fogam lett megcsinálva, de az a problémám akadt, hogy még így is érzékeny a fogam a hidegre, illetve a melegre, pedig be lett tömve a fogam, kitisztítva, mégis érzékeny. Mit tehetek, meg lehet előzni, vagy már azért nem segített a rendberakás se mert esetleg belül teljesen elvan rohadva? Egyáltalán a megcsinált fogam miért érzékeny? Azt hittem ha meglesz csinálva, akkor nem lesz érzékeny. Használok szájvizet is. (Listerine Total Care,Coolmint.) Felváltva használok őket, de mivel az is kissé hideg, bef*sok ha öblögetem a számat. A sensodyne fogkrémmel meglehet oldani az érzékenységet? Remélem, ja és 16 éves vagyok, ha számít valamit.

Válaszokat előre is köszönöm.


2015. ápr. 11. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Moss fogat puha fogkefével kifejezetten vannak puha (soft) fogkefék van sima sörtésben vagy gumisban is


Figyelj arra, hogy alaposan mindenhol megmosd a fogaidat de ne súrold a fogaidat fogmosás közben túl erősen a fogkefével


Közepes hőmérsékletű vizzel mosd ki a szád, ne hideggel vagy meleggel


Ha végképp más nem segit akkor idegeltesd ki a fogad, nekem is az egyik ki van idegelve mert nagyon érzékeny volt és nem akarta abbahagyni a fájást

2015. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindennap mosok fogat (kinem...) a fogmosás előtt fogselymet, illetve fogmosás után ugye a listerinet, langyos vízzel szoktam kiöblíteni, általában 2-3 nagy korty vízzel szoktam. Ha nincsen meleg víz, akkor is melegítek a mikróba vizet és kész.
2015. ápr. 11. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sensodyne fogkrémet használok, igaz azt amit inygyulladasra ajánlanak de nekem jó, ráadásul férjemnek nem is érzékeny a foga azóta. Nekem eleve nem az, csak az inyem.
2015. ápr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem egy időben az ínyem is vérzett, és azzal mostam a fogam, illetve az ínyem puha fogkefével, és el is múlt. Köszi a tanácsot.
2015. ápr. 11. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a sensodyne rapid fogkrém 2 hét alatt elmulasztotta a fogérzékenységet.
2015. ápr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!