Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek a fogorvostól. Mit tegyek?

Félek a fogorvostól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3-4 szer voltam eddig fogorvosnál egész életembe. Mindennél jobban félek elmenni. Még nem húzták ki egy fogam se .. de most kellene hogy húzzanak 1-2 fogat ill. Fogszabájzó is kellene.

Eyszer amikor furták a fogam nagyon fájt és azóta nem merek elmenni. Ha elhatározom hoy elmegyek mindig elkezdek félni és ha ottvagyok a fogorvosnál rosszul leszek és annyira elkezdek félni hogy remegek és elkezdek sirni. Nagyon ciki de nem tudok ellene tenni.

kérlek segitsetek ... fontos lenne hoy elmennyek de nagyon parázok ...

14 /L



2015. ápr. 9. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon régen, én is ilyen voltam, aztán kaptam egy olyan betegséget, ami súlyos és aminél már tényleg lehet parázni, na azóta nem félek a fogorvostól. Mellesleg ha el van érzéstelenítve, akkor nem lehet érezni semmit se a fúrásból, se a húzásból. Ha érzel valamit, szólj a fogásznak és kérj dupla érzéstelenítőt.
2015. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én is nagyon féltem. Nekem általános iskolában minden évben volt egy kötelező fogorvosi ellenőrzés, de a gimnáziumba már nem. 14 és 19 éves korom között nem látott fogorvos, mert féltem elmenni, pedig fájt a fogam, tudtam, hogy lyukas az egyik. (Aztán kiderült, hogy több lyukas is volt.) Most 20 vagyok. Több fogamat ki kellett húzni és pótolni kellett, csomószor műtöttek. Ja és 740 ezret költöttem eddig fogorvosra. Úgyhogy inkább most menj, ne akkor amikor már nagy a baj.

Lehet, hogy fájni fog (sőt biztos..), de az csak átmeneti fájdalom. Kifogod bírni.

2015. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem, aztán a fájdalom előbb utóbb úgyis olyan erős, hogy leszarod, menned kell. Első "foghúzásomra" indultam amiből műtét lett, aztán fogmedergyulladás, így elsőre túl vagyok mindenen, túléltem itt vagyok, már nincs mitől félnem :)

és ez csak az én hibám, mert ha időben mentem volna, akkor nem jártam volna így. most is van bennem egy kis félsz, de ez sosem fog az utamba állni ezentúl, rendzseresen fogok járni ellenőrzésre.

2015. ápr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ez hülyeség, hogy fáj, sima tömés, húzás egyáltalán nem fáj, legfeljebb rossz ember csinálja, aki nem ért hozzá.
2015. ápr. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

maradj a kis többszörösen biztosított álomvilágodban, hogy fogaid legalább nyugodtan és békésen rothadjanak tovább ;DD

Egy idő után elmúlik a félelmed is remélhetőleg!

2015. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid hol vannak, amikor ilyen gondod van? Miért nem visznek el egy normális gyerekfogorvoshoz, miért nem segítenek legyőzni a félelmed, miért nem fogják a kezed?? Ez nekem olyan fura.


Mert én azt javasolnám, hogy keress(etek) egy jól bevált, kedves-rendes-türelmes fogdokit. Aki, ha esetleg jelzed, hogy félsz, segít, buzdít, tanácsokat ad. Csak a magándoki pénzes, ehhez meg kellenek a szüleid. Lehet menni persze körzetishez is, ott is ki lehet fogni rendes-kedves-jól dolgozó dokikat. És lehet/érdemes kérni érzéstelenítőt, ha valami fáj.

Illetve nem biztos, hogy attól, hogy Te úgy gondolod/attól tartasz, húzni kell, még húzni is kell. Simán lehet, hogy megúszod töméssel vagy gyökérkezeléssel, én többször is jártam így...


Szóval jelezd szüleidnek a dolgot és csak bátran!! Gondolj arra, mekkora megnyugvás lesz, amikor meg lesznek csinálva a fogaid :) Hajrá!

2015. ápr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!