Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés vagy foghúzás?

Gyökérkezelés vagy foghúzás?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy jobb ha kihuzatom mint hogy gyökér kezeltetem. Mert ha gyökérkezelve van a fogam ugyebár az egy elhalt fog, egy idő után szétesik vagy szétrohad, meg ujra kilukad stb stb. Ha meg kihuzatom akkor meg nicns vele több baj és nem is fáj. A bal alső bölcsesség fogam elötti fogról van szó. F/18
2010. febr. 15. 20:59
1 2
 1/13 anonim válasza:

jobb a gyökérkezelés hosszabb távon.

minél több marad meg a fogból, annál jobb. nekem is már volt jónéhány, és az orvos mindig örült neki, hogy nem kell húzni, csak gyökérkezelni, majd arra húzni a koronát. Bevallom, sokkal fájdalmasabb, de mindig jobb, ha az eredetiből van egy kicsi.

2010. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
ne haragudj, most látom, hogy bölcsesség fog. Ha azzal van baj, akkor ki kell húzni. Bocs az előző kommentért mindenkinek..
2010. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem a bölcsesség, hanem ami elötte van
2010. febr. 15. 21:13
 4/13 anonim válasza:

kettős hiba :D

akkor viszont gyökérkezelés.nekem is (többek közt) azt kezelték.

2010. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és az mennyire fáj? mert csütörtökön kifúrta, betömte idéglenesen, és szerdán megyek vissza megcsináltatni. mire számitsak? azt tudm hogy kapok érzéstelenítőt. de utána meddig fog fájni, meg meddig tart a művelet?
2010. febr. 15. 21:19
 6/13 anonim válasza:
hát változó. nézd, nekem eddig volt vagy egy tucat gyökérkezelésem(20éves vagyok...), valamelyiket totál nem éreztem, valamelyik pedig elképesztően fájt. Ha minden jól megy, elég egyszer menned, akkor már megtisztogatja egy hosszúkás vékony pici fúróval, aztán megcsinálja a gyökértömést, majd magát a tömést a fogra. A lényeg, hogy ne aggódj, és ne görcsölj rá, hogy hú ez most de fog fájni...
2010. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
és meddig tart kb?
2010. febr. 15. 21:26
 8/13 anonim válasza:
ha elmész, és tényleg csak egy kezelés, beadja az érzéstelenítőt, akkor vársz úgy 15 percet, amíg elkezd hatni. Utána ahogy emlékszek, még egy 15 percnél tuti nem volt több. Mondom, nem olyan vészes, utána meg még jobb lesz majd. És főleg ne aggódj, ha most lesz ilyen életedben először...mert akkor még jók a fogaid. :)
2010. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
már 3 fogamat húzták egyet még kéne jobb fenn. de erről néztem videót erről a gyökérkezelésről és majd besza*rtam. Meg sok embert megkérdeztem, fele azt mondja h rohadtul fájt neki, másik fele meg h semmit nem fogok érezni. Most akkor nem tudom mit higgyek.
2010. febr. 15. 21:34
 10/13 anonim válasza:
igen, az a baj, ha az ember beteg, vagy valami baja van, elkezd guglizni... nem lesz okosabb, viszont nagyon ráparázik. mondom, ne aggódj, mondd meg majd, hogy még nem volt gyökérkezelésed, tartasz tőle egy kicsit, én is ezt mondtam. Kaptam egy kicsit nagyobb szurit, és semmit nem éreztem. Nyílván függ a súlyosságától, de a dokitól is. Utóbbin tudsz segíteni, ha szólsz, a többi nem rajtad múlik.
2010. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!