Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fáj jobban? Foghúzás...

Melyik fáj jobban? Foghúzás vagy gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
2010. okt. 14. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
normális fogorvosnál egyik se fáj
2010. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a foghúzás ha fáj, akkor az fáj(hat) akár 1 hétig is, ha a gyökérkezelés fáj, akkor az csak akkor amikor csinálják, az a pár pillanat fáj(hat).
2010. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól csinálják, akkor egyik sem. Húzásnál viszont egy darabig még sajogni fog a helye, ha elmúlik az érzéstelenítés.
2010. okt. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha most azt latolgatod, hogy a válaszok alapján melyik megoldást válaszd a fájó fogadnak, akkor én mindenképpen a gyökérkezelést ajánlom. Először is kapsz fájdalomcsillapítót, tehát nem fáj, legfeljebb kellemetlen. Másodszor megmarad a fogad, aminek hidd el, hogy lesz idő, amikor nagyon fogsz örülni! Ha egy kihúzott fogat nem pótolnak, a tátongó üres hely miatt nemcsak a mellette lévő fogak, de a vele szemben lévő fog is meggyengül a terhelés miatt. Így egy nyitvahagyott foghiány 3 másik fogat veszélyeztet és így tovább, aztán idővel nem marad saját fogad. Minden foghoz ragaszkodni kell az utolsó pillanatig! Azt a gyökérkezelést pedig igazán ki lehet bírni :=) Fel a fejjel!
2010. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 1-2 fogat nehéz elérzésteleníteni, de amúgy(ha nincs begyulladva a fog), akkor nem fáj egyik sem. Én a gyökérkezelést javaslom, ha elvégezhető, hiszen a fogad még pár évig használhatod:))
2010. okt. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
ha a kettő közül akarsz választani, általában a gyökérkezelést érdemesebb, mert megmarad a fogad, bár nem fog élni és később kitörhet. viszont ha kihúzatod, akkor vagy hidat vagy implantátumot kell a helyére tenni, hogy ne csússzanak össze a fogaid és jó maradjon a harapásod. nem tudom, melyik fogadról van szó, de sztem a gyökérkezelést válaszd, akkor még évekig lesz ott fogad. egyik se kellemes. aki azt mondja, hogy ha jó a dokid, nem fáj, annak még nem volt ilyen tapasztalata. én egy vagyont költök fogorvosra, és ezek fájdalmas, de legalább kellemetlen dolgok.
2010. okt. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs begyulladva, akkor nem fáj egyik sem. Húzás után sem nagyon. A gyökérkezelés nagy előnye, hogy megmarad a fogad. Később valóban kiszárad, elszürkül, és eltörhet. Ezért azt szokták javasolni, hogy pár év múlva tetess rá koronát. Na, meg 2 évente érdemes majd megröntgeneztetni, mert újra begyulladhat. Én most így jártam. Szóval macerás, de sajnos ez van. Aki rossz fogakat örökölt, annak kínlódni kell velük.
2010. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nemtudom :D bocsi

Foghúzásnál ad előtte inekciós érzéstelenítőt,szal akk már ha elvagy zsibbadva nem fáj.

Gyökérkezelés.. meg hát,nekem volt egy fogam amit 3x kezelt,abból az első úgy fájt,hogy szégyen-nem szégyen a könnyem is kicsordult,a második kettő meg nemfájt.

2010. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

A gyökérkezelésnél az fáj csak amikor a beültetett anyag marja az ideget, de az is csak fél napig.

tudom, ma kezelték a fogam :S

2010. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Ha be van gyulladva a fogad mindenképp fáj. Nekem be volt gyulladva és 2 órát ültem a székben halálos kínok között míg gyökérkezeltek. Utána meg gyógyszert kellett szednem, hogy elmúljon a gyulladás, de legalább még megvan a fogam. Mondták, hogy ha kihúznák akkor 1-2 hétig fájna a helye és a többi fogamnak is baja lehetne tőle, így viszont később akár hidat is építhetnek rá, szóval jól fog ez még jönni. Én a gyökérkezelést ajánlom, mert nekem így is megérte és többektől tudom, hogy ha nincs begyulladva akkor nem érzel semmit.
2010. okt. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!