Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőtt korban tejfog?

Felnőtt korban tejfog?

Figyelt kérdés
Nekem meg van kettõ tejfogam. Az egyik fölött nincs maradandô fog aes egeszseges. A masik folott van, de srèg es elromlott. Volt benne tomes de kiesett. Mi a valószìnûsege, ki fogjak huzni? Es ha igen, lehet azt ideiglenesen potolni? Egy szemfogról van szó es elegge a kirakatban van!
2015. jan. 24. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Honnan veszed h tejfog? Lehet hogy csk nem emlékszel hogy kiesett :)


amugy szerintem nem huzza ki,hogyha nincs vele baj,de ahogy irtad az 1ik nem jo.

2015. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28 éves haveromnak volt egy tejfoga, kihúzták pedig semmi baja nem volt. Utána kinőtt a csont foga.
2015. jan. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Apámnak közel a 60-hoz is volt még 3 tejfoga, szóval simán el tudom képzelni amit mondasz.


Felnőtt korban az alatta lévő maradandó fog már nem igazán nő ki mert valószínűleg elfeküdt alatta. Ha szuvasodik, akkor lehet, hogy kihúzzák, mert a tejfog elég romlékony és nem sok értelme van tömögetni.


Természetesen pótolható. A fogorvostudomány elég fejlett manapság, szóval simán meg lehet csináltatni úgy, hogy észre se veszi majd senki a hiányt, csak valószínűleg az pénzbe fog kerülni.


De menj el dokihoz és konzultálj vele, mi nem vagyunk orvosok.


Az elfeküdt maradandó fog is okozhat később problémát, mert begyulladhat. Apukámnak ki kellett műteni a végén.

2015. jan. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez 100%, hogy tejfog. Először csak egyről tudtam, de most kiderült egy újabb röntgen alapján, hogy egy másik is az. Viszont nem is a kihúzástól félek, hanem, hogy hogy megyek ki az utcára fog nélkül, mert azért ha pótolják is, nem azonnal. Engem ez aggaszt igazán, bár persze megcsináltatom, nehogy később ebből adódóan nagyobb gond legyen. A műtétet Kedves 3. hozzászóló hogy csinálták? Altatásban és felvágták az ínét....gondolom?!

Tudtok-e esetleg valamilyen megoldásról, hogy amíg nem lesz helyette másik fog, mit lehet kérni illetve kapni addig?

2015. jan. 24. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Fú sajnos már nem emlékszem pontosan, hogy volt, majd megkérdezem apukámat. Ha jól emlékszem ilyen "egynapos" műtét volt, délután hazaengedték. De neki az állkapcsából kellett szinte kivenni a fogat, mert begyulladt és a gyulladástól megbomlott körülötte a csont. Félő volt, hogyha nem jól szedik ki akkor eltörik az állkapcsa.


Szerintem ideiglenes megoldás nem nagyon van, mert minden időbe telik, míg elkészül, pótlás, híd stb.


Ne szégyenkezz emiatt, mert nem igénytelenségből fog hiányozni pár napig, hanem pont azért, mert meg akarod csináltatni.


Bátyámnak régen nagyon rosszak voltak a fogai így koronát kapott az összesre. A teljes felső fogsorát lecsiszolták anno, és úgy mászkált két hétig, míg el nem készült és fel nem ragasztották neki a koronát. Úgy nézett ki szegény, mint egy vámpír, de senki sem botránkozott meg rajta.


Ha nagyon zavar akkor házidoki biztosan kiír betegszabira amíg el nem készül a fogad, és akkor nem kell sokat emberek közé menned, addig is.

Beszéld meg vele. Szerintem ez egy járható megoldás.

2015. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!