Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 17 éves vagyok, és elkezdett...

17 éves vagyok, és elkezdett mozogni az egyik fogam, ez normális még ebben a korban?

Figyelt kérdés
Igazából, szerintem még tejfog, ami most egy kicsit mozog.. mindig is azon gondolkoztam, mikor akar már kiesni az összes tejfogam, de még erre nem került sor. Sőt, még sok nem esett ki, de most az egyik elkezdett mozogni, és elég kellemetlen szaga van.. De nem igazán akar még kijönni. Mitévő legyek? A fogorvost messzire elszeretném kerülni..

2012. szept. 12. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne, ne kerüld el. Nézesd meg vele legalább, csak ő segíthet.
2012. szept. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hátha mással is előfordult már ilyen..
2012. szept. 12. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is, biztosan tejfog? Olvastam olyat a neten, hogy a fogkő okozhat ínygyulladást, az pedig mozgó fogat. Állítólag a fogkövet nem árt eltávolítani fél évente a fogászaton, és már csak ezért is érdemes lenne bemenned. Én sem szeretem a fogászatot, de ki lehet bírni. Ha nem mész el, lehet, hogy sokkal nagyobb baj is lehet a későbbiekben ebből.
2012. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, előfordulhat, de ezelőtt inkább kipróbálnék valamilyen új fajta "ínyerősítő" fogkrémet, hátha használna! Valami tipp esetleg, melyik erre a legalkalmasabb?
2012. szept. 12. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani a Listerine szájvizet. Iszonyúan erős, csípni fog nagyon, amikor elsőre használod, meg kell szokni. Onnan ismered meg a dobozát, hogy a kupakján egy zár van, és nyomni kell, miközben lecsavarod. Elméletileg jó ilyen problémára, de mint már annyi más helyen is írták, illetve a dobozán is rajta van: csak a látszatot idézi elő, a bajt nem oldja meg. Úgy értsd, lehet, hogy a tünetek elmúlnak egy ideig, de attól még nem fog semmi javulni. Fogkrém tekintetében a fogorvosom nekem anno a Sensodine -t ajánlotta, ám őszinte leszek, nem próbáltam ki.
2012. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nem tejfogaid vannak. Azokat nagyon maximum elhagyod 15 éves korodra. Melyik fogad mozog egyébként? Nem mindegyik maradó fog elött van tejfog, ezért hiheted azt, hogy nem esett ki mind. A gyerekeknek összesen csak 20 foga van, 10 alul 10 felül, míg felnőtt korban 32, de ebből 4 a bölcsesség fog. Neked lassan az fog nőni, nem a tejfogad kiesni. Nagyon durva, ha ennyi idősen mozog a fogad, mosod rendesen? Az egyik válaszoló írta a fogkövet, nos azt nem állítólag, hanem ténylegesen le kell szedetni minimum évente egyszer, mert íny gyulladást okoz, amitől elkezdenek mozogni a fogak, kiesnek és a csontsorvadás is bekövetkezik. Ezen sem fogkrém, sem szájvíz nem segít, csak a fogorvos! El kell menned a fogászatra, de nincsen mitől félned, jó esetben egy fogkő levétellel még megúszod, bár ha így haladsz, eléggé lehúzódhatott már az ínyed, ami nem egy visszafordítható állapot. Íny gyulladásra pedig a Corsodylt kell használni ill. a Parodontax fogkrémet, de ezek csak akkor hatnak ha az ok megvan már szüntetve!
2012. szept. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem rég voltam az osztállyal fogászaton, elvileg hibátlan fogaim vannak.. az egyik zápfogam mozgott, de csak egy pillanat erejéig, már nem mozog, viszont nagyon vérzik ha megmosom.. viszont most Sensodine-nel mostam fogat, és sokkal kevésbé fáj már az ínyem, de majd holnap reggel kiderül, hatott-e a szag ellen.
2012. szept. 12. 23:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, semmit nem fog érni, az a fogad sz@ar, valami van vele, nem gondolod? Egy őrlő fogról van szó, mozog, vérzik és büdös, ez szerinted normális? Menjél el a fogorvoshoz és nézesd meg, szedesd le a fogkövedet!
2012. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!