Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miert felnek az emberek a...

Miert felnek az emberek a fogaszati beavatkozasoktol, mikor semmit sem lehet beloluk erezni a fajdalomcsillapitastol?

Figyelt kérdés
2015. jan. 14. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg valami korabbi rossz emlek. Az orvosi rendelő szaga. Szimplán a környezet. Az orvosokol is felhet. Na meg azert a furo es társainak a hangja se a legkellemesebb. Es fajni is fájhat, hiaba az érzéstelenítő.


Nem a fájdalomtól felnek. Barmi oka lehet.

2015. jan. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert a fogászati beavatkozások rendes érzéstelenítő nélkül nagyon tudnak fájni. Ma már teljesen fájdalommentesen lehet kezelni, mégis úgy szocializálódik mindenki, hogy a fogorvostól rettegni kell.
2015. jan. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Mert nem mindig kínálják meg az embert érzéstelenítővel akkor sem, amikor esetleg kellene. (Két ilyen "élményem" is van, két különböző fogdokitól, az egyik gyerekként, a másik meg egy gyökérkezelés első alkalmáról. Nem esett jól egyik sem, de felnőttként azóta tudok hatékonyan érdekérvényesíteni!)


2. Nekem sokszor nem is magukkal a beavatkozásokkal volt gondom, hanem a lekezelő, flegma stílussal, a kioktatással, a számonkéréssel. Szintén legtöbbször gyerekként, és azóta ezt is tudnám hárítani a mai fejemmel, de ha gyerekként elvisznek valahova, mert muszáj, kiszolgáltatott vagy és beszól a doki (anyád meg nem szól vissza, mert hát ő a körzetis fogorvos), akkor ilyen helyre legközelebb már nem mész szívesen.


3. Régebben nem volt akkora divat addig menteni a fogat, amíg lehet, illetőleg én ipari mennyiségű rémtörténetet hallottam, véletlenül kihúzott egészséges fogakról. Nem egyet. Ok, azóta rengeteget fejlődött a fogászati diagnosztika és a jelenlegi fogdokim negyedórákat képes vacakolni azzal, hogy tutira azzal a fogammal van-e a gond, amit én gondolok.


4. A fent említett sérelmek nagyon mélyen el tudnak ám ágyazódni az emberbe. Hiába van jó fogorvosom, aki emberileg és szakmailag korrekt, akitől tudom, mire számítsak, akivel megértjük egymást, a mai napig rettegve megyek el minden egyes alkalommal. És azért tudtam ilyen sokrétűen válaszolni a kérdésedre, mert én is rengeteget gondolkodom azon, hogy ha racionálisan tisztában vagyok azzal, hogy minden rendben lesz, miért érzem még mindig a szorongás minden tünetét egy-egy fogorvosi kezelés előtt.

2015. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A többséget szerintem két csoportra lehet osztani. Az egyik felük életében nem járt még fogorvosnál, csak hallotta, az ismerős ismerősének az ismerősének az unokahúgának érzéstelenítés nélkül belefúrtak az arcüregébe és begennyesedett és lerohadt a fél feje; a másik felük meg egyszer kifogott egy rossz orvost, és azóta meggyőződése, hogy minden fogorvos azonnal, szó nélkül nekiesik az embernek vésővel, kalapáccsal. Ha pedig már nagy a baj és muszáj menni (mert persze nem mennek időben...), akkor előre hergelik magukat azzal, hogy úristen, milyen borzalmas lesz, így tényleg az lesz, holott csak kettőt pislognak és már készen is van.
2015. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem az általános iskolai kötelező fogorvosi látogatások alkalmával soha nem adtak érzéstelenítőt. Nekem innen ered az, hogy rettegek a fogászattól. Illetve voltam olyan fogorvosnál is, akinek nem volt hatásos az érzéstelenítője....A félelem ellenére állandóan megyek ellenőrzésre, és szépen rendben vannak a fogaim. Jó pár éve szerencsére megtaláltam a fogorvosomat, akinél nem félek.
2015. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor én rendkívül szerencsés voltam, mert mindkét gyerekfogorvosom (akik szűrtek minket) nagyon rendes volt, és szépen is dolgoztak. Most sincs másképp, simán a körzetihez járok, tb támogatottra, és szépen rendbe van téve a fogam. Mostantól jobban megbecsülöm.


Bár az is igaz, hogy anno simán bevállaltam a fogorvos tanoncok gyakorlását is pl. gyökérkezelésnél, és nem csapkodtam magamat a földhöz, hogy háromszor annyi ideig tartott és fájt.

2015. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem fogszabályzó miatt kellett kihúzni 2 fogam, minden szépnek és jónak tűnt, szép rendelő, semmi szag, kedves doktor...Mosolyogva leültem, kaptam érzéstelenítőt negyed óra múlva nekilát a húzásnak, de fáj ad még kettőt. Ezután csorgó nyállal, de rendületlenül tűrtem, ahogy fél órán át feszegette, csavarta, próbálta törni a fogat, de nem jött ki (anya közben rosszul lett és kimenekült) végül választhattam, hogy hazamegyek félig kirángatott foggal vagy megpróbálják kitépni...

1 hét múlva ugyanez a másikkal. :'(

2015. febr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!