Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog imlantáció nagyon fáj?...

Fog imlantáció nagyon fáj? Egyszerre mennyit ültetnek be? Meddig tart a fájdalom? Aki átélt ilyet leírná hogyan volt?

Figyelt kérdés

2014. nov. 20. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem négy implantátumom van (alsó 6,7,7 és felső 5). Mind kétrészes és a hagyományos lebenyképzéses eljárással ültették be őket, úgyhogy erről tudok nyilatkozni. Nekem a húzások után kb három hónapig gyógyult a fogak helye és aztán ültették be az implantátumokat, egyszerre kettőt, hogy a másik oldalon tudjak enni. A beültetés nem volt fájdalmas, hiszen érzéstelenítették, nem éreztem semmit az egészből, csak nyomkodást. Először
2014. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlenül nyomtam egy küldést. Szóval először felvágták az ínyemet és félrehajtották (lebenyképzés), aztán fúrtak egy megfelelő alakú és mélységű furatot, aztán becsavarták az implantátum alsó részét egy racsnis kulccsal, belecsavartak egy zárócsavart és visszavarrták fölötte az ínyt. Két implantátum volt kb negyedóra. Otthon persze fájt egy kicsit, de nem volt vészes és kaptam rá fájdalomcsillapítót. Pár nap múlva már nem volt semmi. Egy héttel később kiszedték a varratokat, ez kb harom perc és nem fáj egyáltalán. Aztán úgy két-három hónapig rögzült az implantátum, majd egy apró vágást ejtettek felette, kicsavarták a zárócsavart és kaptam helyette egy gyógyulócsavart, ami az ínyt formázza, ez mar szabadon van. Két héttel később volt lenyomatvétel, ami azt jelenti, hogy a gyógyulócsavar helyére becsavarnak egy hosszú csavart, ami az implantátum pozícióját fogja jelezni, majd egy ragacsos masszával lenyomatot vesznek az egész fogsorodról, mindkettőről, aztán a fogtechnikus ez alapján elkészíti a koronát az implantátum felső részére és amikor pár nap múlva elkészül, akkor a gyógyulócsavar helyére felteszik az implantatum felső részét és rögzítik egy csavarral, majd ráragasztják a koronát előbb ideiglenesen, aztán ha egy hét múlva azt mondod, hogy jó úgy, akkor véglegesen.


Amin én nem estem át, de létezik: Kétrészes implantátumot lehet beültetni lebenyképzés nélkül is, ez egy újabb eljárás, ilyenkor csak kilyukasztják az ínyt, nem tárják fel. Egyrészes implantátum az, aminek nincs levehető fejrésze, hanem egy darabból van az egész, ez értelemszerűen nem az íny alatt gyógyul, hisz nem férne el, ezeket azt hiszem csak az utóbbi módon ültetik be. Olyan is van, hogy közvetlenül a húzás után ültetik be az implantátumot, nem várnak.


Az enyém az abszolút hagyományos implantátum és eljárás volt, így találták ki évtizedekkel ezelőtt. A fogorvosom nem idős és meglehetősen képzettnek tűnik, de ragaszkodik ehhez az eljáráshoz. Elvileg a kutatások szerint az említett egyszerűbb és kevésbé invazív megoldások hasonló hosszútávú sikerarányt mutatnak.

2014. nov. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!!
2014. nov. 21. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!