Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog?

Gyökérkezelt fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül 1 éve gyökérkezeltek egy felső nagyőrlő fogamat, ami azóta is fáj néha-néha, illetve random időpontokban az ínyem feldagad, kifelejtettem, hogy ha túl forrót és túl hideget innék-ennék akkor abba kell hagynom az evést-ivást, hogy kimenjen a fájás a fogamból. A lényeg az, hogy ugyanennél a fogorvosnál, aki gyökérkezelte a fogamat, megkérdeztem, hogy ez mitől lehet. Azt mondta, hogy ha fáj rögtön ki kell húzni, de előtte elküld röntgenre. Természetesen a röntgen nem mutatott semmit. Nem hagytam, hogy kihúzza.


Elmentem egy másik fogorvoshoz. Az új fogorvos is azt mondta, hogy ha fáj, nincs mit tenni ki kell húzni. Ő is elküldött röntgenre, a röntgen semmit se mutatott. Azt mondta, hogy ahhoz képest még szépen is van gyökérkezelve a fog, nem látszik semmilyen gócszerűség, ami indokolná ezt az egészet.

A válasz és amivel ott is hagytam ezt a fogorvost is, hogy olyan ez a fog, mint a levágott láb, néha érzem pedig nem él már. Na azóta Dalacint szedek, amikor szükséges, de senki se tud magyarázatot adni arra, hogy miért fáj a gyökérkezelt, élettelen fogam, illetve miért van feldagadva az ínyem. Egyik mellette lévő fog sem fáj a mai napig sem.


Valakinek valamilyen tapasztalat, hasonló élmények? Esetleg tud valaki, valamit ajánlani, hogy mit csináljak?


Köszönöm szépen a segítséget!


2014. okt. 15. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de a problémád okára nincs tippem...

Viszont Dalacint ne "amikor szükséges" alapon szedj!

Erős antibiotikum, amit ha egyszer elkezdesz (orvosi tanácsra), akkor az egész kúrát végig kell csinálni - általában 6 nap, naponta 4-szer (ha az orvos mást nem mond)

Próbálj inkább valamilyen vény nélkül kapható gyulladáscsökkentőt bevenni ilyenkor (pl. Algoflex) vagy egyszerűen csak jegeld...

2014. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az inyed és a fogad között van egy ínytasak, ami időnként begyullad, szerintem nézesd meg egy paradontológussal.
2014. okt. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Lehet az lesz, amit az utolsó válaszoló javasolt. Kezd elegem lenni már abból, hogy a fogorvos csak húzni akarja, bár lehet előbb-utóbb az lesz a vége :S
2014. okt. 16. 10:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Rezekáltasd!
2014. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xeniah ***** válasza:
Az nem lehet, hogy egy másik (mondjuk mellette levő) fogad fáj? Sokszor nehéz rájönni, melyik fog is fáj, ezt tapasztalatból mondom. Mert elvileg a gyökérkezelt fog nem fájhatna, mivel eltávolították a gyökeret. Bár elvileg egy jó fogorvosnak észre kéne vennie, ha a mellette levő foggal van gond.
2014. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!