Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak a fogammal,...

Mit csináljak a fogammal, soha többet ne igyak? Már tök kiszáradtam.

Figyelt kérdés

Lyukas volt a bal felső 2. fogam, tehát frontális. Elmentem betömetni, az orvos egy csomót lefúrt belőle (fájt), betömte, szép lett meg minden, csakhogy ez 3 hete történt, 2 hétig minden OK volt, most meg 1 hete nem tudok inni, annyira fáj ha hozzáér a víz. A nem hűtött víz is. Azt nem tudom, harapásnál fáj-e, mert amúgy sem szoktam kemény dolgokat enni (alma, stb).

Úgy iszom, hogy rögtön a számba öntöm és a fogam érintése nélkül nyelem le, de egyrészt idiótának néznek, másrészt mert 3x majdnem megfulladtam.

NEM AKAROK VISSZAMENNI A FOGORVOSHOZ, mert ha kihúzzák, idegösszeomlást kapok. Nem hiányozhat 19 évesen egy első fogam!!!


2014. szept. 25. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza a fogorvoshoz, lehetséges hogy gyulladásban van. Ha így van, akkor ad rá gyógyszert. Ha kell akkor újból kifúrja, gyökérkezeli, és semmi baj nem lesz.
2014. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Addig pedig használj szívószálat, ha oldalt vezeted be a szádba, akkor nem ér az első fogadhoz, és tudsz inni rendesen. Próbáld meg pótolni a folyadékot, mert nagyon veszélyes lehet, ha kiszáradsz.
2014. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. De hogyan gyökérkezel egy első fogat úgy, hogy utána is fognak nézzen ki?...
2014. szept. 25. 13:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt senki nem tudja garantálni,hogy utána fehér marad a fog... de reméljük, hogy meg lehet egyéb módon is oldani, és nincs is nagy baj.
2014. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb menj vissza, míg meg lehet menteni, ha sokat vársz, akkor valóban húzás lesz a vége.
2014. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!