Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogcsikorgatás mitől lehet...

A fogcsikorgatás mitől lehet és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
sok mindenki mondta már h álmomban csikorgatom a fogamat és h rossz hallgatni. utána néztem és állítolag lelki okai lehetnek. ráadásul reggelente sokszor keltem már ugy fel h harapni nemtudtam meg semmi annhyira fájtak a fogaim.azt is olvastam h annyira összeszorítjuk az állkapcsot yiloenkor mintha cementre harapnánk és lazulhatnak tőle a fogak meg eliskopnak..mit tegyek?:S
2008. aug. 3. 15:46
 1/3 anonim válasza:
85%
Szia! Én kicsi gyerek korom óta csikorgatom a fogam. Hallottam hogy készitenek szilikonból fogvédőt,olyasmi mint a boxolóké,de állitólag nagyon nehéz megszokni. A fogorvosom azt mondta,hogy szedjek kalciumot,mert ilyenkor kopik a fogzománc. Lehet,sőt biztos,hogy zavarja azt akivel együtt alszol,de ők is megszokják majd,az én páromnak már fel sem tünik.
2008. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

rövidtávű megoldásnak fogvédőt lehet használni, kb olyan, mint a boxolóké.


Hosszútávon fogorvossal lehet beszélni ők tudnak segíteni a dolgon (szintén egy fogvédő rendszerrel) illetve meg kell találni, hogy miért csikorgatod.

2008. aug. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én egyik ismerősömnek is ez a probélmája, ő is fogvédőt használ, és azt mondta, nem volt nehéz megszokni. Ha mondjuk volt már éjszakai fogszabályzód, akkor még könnyebb.
2008. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!