Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kicsit szuvas pár fogam, és...

Kicsit szuvas pár fogam, és be akarja a doktor tömni de esztétikai okokból nem hajlok felé. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Voltam szűrésen, egy idősebb korú hölgynél. Kicsit szuvasak a hátsó rágófogaim, hátul a két felső és egy alsó be van tömve. Ki akarja cserélni ezeket a töméseket, ez még rendben, de még be akar tömni ketőt. Pedig abszolút nem csúnyák, szépen ápoltak, éjjel nappal rágózom, reggel este 15 perces fogsuvicka.. nem tudom mitől szuvasodnak :( Mit csináljak? igényes vagyok magamra és elég hogy egy tömésem már látszik, az is nagyon zavar. Létezik fehér tömés? És az menyibe kerül? Egyátalán biztos hogy be kell ezeket tömni?


Van egy másik problémám is.

Az egyik első fogamra (a felső két nagy) ránőt a melletelévő és elnyomja. Rágásban nem akadájos de esztétikátlan és nagyon zavar. Mit tudnak vele csinálni? Esetleg adnak fogszabályzót két fog miatt?


2010. jan. 4. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
sajna csak egy kérdésedre tudok válaszolni: van fheér tömés már nagyon régóta.Az hogy mennyibe kerül? a határ a csillagos ég,a fogorvosodtól kérdezd meg..
2010. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tudok válaszolni a 2. kérdésedre: Igen, adnak fogszabályzót, és szerintem mindenképpen érdemes bevállalni. Ha csak annál a két fogadnál van probléma, akkor nem is lesz minden "fogadon tappancs, csak szerint 4-estől 4-esig...De nem láttam a fogsorod, menj el fogszabályzó szakorvoshoz, és majd ő megmondja pontosabban, mint én látatlanban.:)
2010. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Esztétikailag és egészségileg is sokkal rosszabb egy lyukas fog, mint egy tömött. Van fehér tömés, de a hátsó rágófogaknál erősebb tömés jó, s az nem fehér.

A rágógumizás nem jó a tömött fogaknak, mert kiszedi a tömést az állandó rágógumizás.

Fogszabályzót adnak két fogra is.

Az árak változóak, fogorvosa válogatja!

2010. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom, hogy már lassan hazajárok a fogorvoshoz, mert genetikailag romlanak a fogaim.Akármit csinálok vele, szuvasodik.

Van fehér tömés kettőt ismerek, az egyiket támogatja a tb a másikat nem. Nekem van mindenféle :) tb-s egy kicsit elüt a fogad színétől, de idővel annak is változik a színe. A másik az pénzes, legutóbb 5-6 ezer körül volt egy tömés, ilyen fényre keményedő cuccal készül. Hát azt alig lehet megmondani, hogy tömött e vagy sem. Van régi amalgám tömésem is, bár már azon én is gondolkozom hogy ki kellene cserélni mert nem éppen egészséges meg esztétikailag sem a legszebb, viszont marha tartós és ez eléggé mellette szól.

Igazából te döntöd el, hogy mit szeretnél, de véleményem szerint inkább legyen tömve, mint X idő után őrüljek meg a fájdalomtól és nehezebben helyrehozható vége legyen.

Egyébként az igényesség meg a rágózás (megjegyzem én is rágó fan vagyok) nem függ össze a fogak romlásával.

2010. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!