Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás fájdalmai?

Foghúzás fájdalmai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap megyek fogat huzatni magánfogorvoshoz, azt mondják, hogy a városban az egyik legjobb doki ( nő ). A bal alsó rágó fogamat kell kihúzni, de igazából már nincsen nagyon széle/pereme, vagy hogy mondják :D Azt szeretném kérdezni, hogy hány injekciót kapok, illetve az fáj-e, meg, hogy maga a húzás része a dolognak? És kb. mennyi ideig tart? Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jún. 18. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok múlik a dokin, de azon is hogy milyenek a foggyökereid. Én régen nagyon féltem a fogorvostol... mert nagyon szemetek voltak, de most találtam egy nagyon jót, már húzott fogat is és egyáltalán nem fájt! Múltkor már mondtam neki, hogy a fodrászhoz már jobban félek menni. :-D Szal ha jól csin akk nem fàj. Ha nincs gond egy tömésnél nem tart tovább. Sok sikert! :-)
2014. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát maga az injekció az kellemetlen lehet, lényeg hogy legyen ellazítva a szád / állkapcsod. A húzás nem fáj, de szintén kellemetlen, azt érezni hogy feszegeti a doki. Az asszisztens megfogja a fejedet. Nekem azt mondta a doki hogy 10-30 perc, ehhez képest 2 perc alatt kint volt a fogam... lehetett alatta valami gyulladás talán hogy már nem ragaszkodott annyira a helyéhez. Az nem baj ha nincs pereme a fognak, azzal kezdi hogy kicsit visszatolja az ínyt (ezt nem érzed), és ott fog rá a műszerrel. Ha peched van és mégis eltörik vagy valami akkor tovább küld a szájsebészetre, de nem hiszem hogy ez gyakori lenne. Húzáshoz fölösleges amúgy a legjobb dokihoz menni, akkor már mindegy. Utána pár napig nem nagyon szabad öblögetni/köpködni, tejet, tejterméket fogyasztani. A fog helye megtelik vérrel és képez ott valami védelmet hogy ne a csontod látsszon ki, annak benne kell maradnia, ezért. Kb két hét a gyógyulás.
2014. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Nekem pénteken húzták.

Az nem fájt. De azóta folyamatosan szenvedek, ennyi fájdalomcsillapítót rég ettem meg.

Visszamentem, kitisztították, mert gyulladt, de nem lett jobb.

Remélem, neked nagyobb szerencséd lesz.

2014. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)))
2014. jún. 18. 16:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem két hete magánnál húzták ki az egyik fogam, amiből gyakorlatilag semmi nem volt már, csak az ínybe. Kaptam 3 érzéstelenítőt, majd doki kb. fél perc alatt (vagy még annyi se), kikapta. Semmit nem éreztem. Igaz nekem ez csak az egyik kisőrlő volt.
2014. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm! :) Nekem is csak az ínyembe van már csak. Az érzéstelenítő fáj, kicsit kellemetlen?
2014. jún. 18. 21:20
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, nekem úgy szokta beadni hogy a helyét (ahova adja) azt is elérzésteleníti előtte, bekeni valamivel, szóval az sem fáj. :)
2014. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. jún. 19. 07:51
 9/11 anonim ***** válasza:

2 hete húztak nekem is fogat.Le volt törve épp hogy látszott valami az ínyből.Az érzéstelenítés abszolút nem fájt kicsit kellemetlen de ki lehet bírni. Észre se vettem úgy kihúzta a letört fogat.Utána viszont szenvedtem mert begyulladt a helye ,nemrég jöttem rendbe.

Sok sikert!:)

2014. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megvolt, köszönöm!
2014. jún. 19. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!