Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzza a fogam a doki, ha...

Kihúzza a fogam a doki, ha kiesett tömés miatt jelentkeztem be?

Figyelt kérdés
szóval most jöttem rá hogy ez a fogam amíg be volt tömve is iszonyúan fáj, közbe meg azt hittem hogy a bölcsesség fogam, amit ki is húzattam, de 1 hete ugyan azt a fájdalmat kezdtem el érzeni a fél arcomon mit amikor még megvolt a bölcsesség fogam. Így rájöttem hogy nekem ez a fogam fáj amiből kiesett a tömés egy része 2 napja. Felhívtam hogy kiesett a kb. 8 hónappal ezelőtti tömés, szerdán kell mennem de szerintem már annyira el van rohadva hogy mondom neki hogy húzza ki. Szerintetek ki húzza ha én azt akarom?
2014. máj. 12. 12:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan koronám (JF5), ahol gyökér-kezelt fogból csak a gyökér maradt, abban van egy csap, és azon a szép porcelánkorona, esztétikailag és kényelmileg 10 éve tök jó.
2014. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

nekem is van egy porcelán koronám az első fogamon, azt nekem is totál lecsiszolta egy kicsi hegyes kis fogrész marad és arra rakott ideiglenes koronát amíg kész lett a rendes. De őszintén hogy azt gyökérkezelte-e van nem azt nem tudom én ilyenre nem emlékszem. De az elől van az más.

Ez a fog jobb oldalt lent az utolsó rágó fogam. Az az első fogam kb. 30 ezerbe volt, pedig csak egy fog, erre most nem szeretnék ennyit költeni, mihamarabb megszabadulni a fájdalomtól, mert már a munkahelyemen is ki vannak hogy állandóan a fog fájás miatt nem megyek. Ez is pont jó mert szerdán nem dolgozok.

2014. máj. 12. 13:38
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

A gyökérkezelt fog azért megy tönkre, mert nem megfelelő a szájhigiéné. Gyökérkezelni is drága, csatornánként 15e körül van magánban. Ha kihúzatod a fogad, a párja (felette v alatta) is tönkremegy, az előtte és utána lévő pedig bedől, szintén tönkremegy. Szerintem ez még drágább lenne.. Plusz szétesik az arcszerkezet, a temporomandibuláris izület kattogni és fájni fog, előbb utóbb jöhet a protézis. Miért jó ez?

Az emberből a fogait látjuk legtöbbször, mégis, ezt a részt hanyagolja el a többség a legjobban.

Miért nem mostok rendesen fogat, de most tényleg? Ki jár fél évente fogorvoshoz kontrollra? Évente? Miért nem? Nem lenne ennyi probléma, nem jutnátok el eddig.. A visszajáró kontroll még magánban is ingyen van, még a fogkövet is leszedik hozzá ajándékba.

2014. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy (hátsó) foga, be volt tömve (nem gyökértömés), kijött atömés sajnos,meg letört egy darab, de kb. a fél fog még megvan, mégis a doki azt mondta, huzassam ki, nem tudom miért -
2014. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Pedig biztos jó még a gyökere, de nem csináltatott röntgent sem, csak ránézett és azt mondta

"ezt ki kell húzni"- csak azért, mert nem akar vele "vacakolni", adott beutalót szájsebre, hogy utána mi legyen, azt sem mondta, kb. le sem sz*ja, azt,

hogy majd bedől oda a mellette lévő fog, nem érdekli

2014. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hát ez a bedőlés nálam nem igazán így van, két fogam lett kihúzva mint írtam amik gyökérkezelve voltak és pár év után szét töredezett ez egész, na azok mellett lévő fogaknak semmi baja és nincsenek bedőlve, annyira össze van húzódva az íny hogy szinte nem is látni a régi fog jelét, a nyelvem alig fér be oda olyan kis hely maradt. Ha azt mondja hogy jól belehet még tömi ok, de ha györkérkezelni akarja akkor mondom hogy nem inkább húzza ki, nem is igazán van erre most 15 ezer ft-om.
2014. máj. 13. 09:25
 17/17 A kérdező kommentje:
Na reggel megjártam a fogorvost, mondom neki amit itt leírtam hogy szerintem ez a fog okozza a fájdalmat és nem a bölcsesség fog amit kihúzattam. Kiszedte a tömést nem mondott rá semmit, kocogtatta, ütögette kérdezte hogy fáj-e mondtam nem. Így betömte bár most érzéstelenítő nélkül csinálta és egyszer kétszer amikor belefúrt eléggé fáj. Megnézte a bölcsesség fog helyét, azt mondta az még nincs begyógyulva (3 hete húzták), ahogy megpiszkálta még vérzett is meg azt mondta a nyirokcsomóm is be van dagadva (bár meg is vagyok fázva egy kicsit, az még attól is lehet nem?), ahogy tapogatta az arcom és szerinte ezt az éles nyilaló fájdalmat az állkapcsomban és a fél arcomban még a bölcsesség fog helye okozza. Nem mondta hogy gyökérkelzeni kéne a fogamat vagy bármi ilyesmi, csak simán betömte. Hát kicsit be vagyok parázva hogy megint olyan fájdalmaim lesznek mint a múltkor a bölcsesség fog miatt, de remélem, tényleg nem az ami fog okozza, azt csak látta volna nem?
2014. máj. 14. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!