Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzza a fogam a doki, ha...

Kihúzza a fogam a doki, ha kiesett tömés miatt jelentkeztem be?

Figyelt kérdés
szóval most jöttem rá hogy ez a fogam amíg be volt tömve is iszonyúan fáj, közbe meg azt hittem hogy a bölcsesség fogam, amit ki is húzattam, de 1 hete ugyan azt a fájdalmat kezdtem el érzeni a fél arcomon mit amikor még megvolt a bölcsesség fogam. Így rájöttem hogy nekem ez a fogam fáj amiből kiesett a tömés egy része 2 napja. Felhívtam hogy kiesett a kb. 8 hónappal ezelőtti tömés, szerdán kell mennem de szerintem már annyira el van rohadva hogy mondom neki hogy húzza ki. Szerintetek ki húzza ha én azt akarom?
2014. máj. 12. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, az orvos jobban tudja. Ami menthető, azt meg KELL menteni, mert a fogpótlás nehéz, drága és soha nem olyan jó, mint akár a gyökér-tömött fog.
2014. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Nekem konkrétan a fogam közepe hiányzott, és csak egy U alakban volt az ínyemben, fogta kipucolta szépen felépítette töméssel, először én is azt hittem egy fúrást sem fog kibírni, aztán mégis.
2014. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten kéred akkor ki fogja húzni. Ha a dokira van bízva akkor többnyire megpróbálják megmenteni a fogat ha lehetséges.
2014. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
de már egyszer betömte nyáron és után is fájt de nagyon de én azt hittem hogy a bölcsességfogam! már azt kihúzták 3 hete és ugyanazt a fájdalmat érzem, szóval biztos hogy ez a fog az ami így betömötten is fáj. Fél éve lüktet ha lehajolok meg sokszor akkor is ha lefekszek, és tényleg nem gondoltam volna hogy ez a betömött fog fáj.gyökérkezelést nem akarok mert páromnak 2x csináltak de végül csak ki kellett húzni mert annyira elhalt az egész fog és mondta a doki hogy felesleges megint gyökérkezelni. Elmondom majd neki ezt, és azt is hogy inkább szeretném kihúzatni.
2014. máj. 12. 12:26
 5/17 anonim ***** válasza:
TB-s fogászaton szeretnek húzni. Mondjuk egy gyökér kezelt fogra épített korona TB-s fogászaton lehet kb. 10 ezer, ennyit érdemes rákölteni, maszekban is csak 30 ezer körüli, sokkal olcsóbb mint egy fogimplantátum ami már minimum 150 körül van.
2014. máj. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
magán dokihoz megyek és tényleg feleslegesnek érzem megint betömni mert akkor is fájni fog, szerintem nagyon elvan már rohadva..
2014. máj. 12. 12:56
 7/17 anonim ***** válasza:
De ha kiölik az ideget, utána már nem fáj
2014. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Van egy gyanúm, hogy először megröntgenezi
2014. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mikor mész?
2014. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerdán megyek és az ideg kiölését tehát a gyökérkezelést nem akarom, mert volt már nekem kettő így kezelve és pár év után tökre ment, letöredezett a gyökérig és ki kellett húzni. Sajnos a gyökérkezelt fog már nem él, így előbb utóbb tökre megy és ezt tapasztaltam is, ezért akarom inkább kihúzatni.
2014. máj. 12. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!