Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájhatott ennyire a...

Miért fájhatott ennyire a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés
Kedden voltam fogorvosnál, eredetileg csak egy sima tömés lett volna a jobb felső 4-es fogamba, de amikor az orvos megfúrta azzonnal úgy döntött, hogy gyökérkezelés lesz. Amikor elkezdte fúrni úgy fájt hogy még a könnyem is kicsordult pedig az a fogam nem is szokott fájni. Amikor az idegeket szedte ki meg valamiket nyomkodott bele a fogamba az is nagyon fájt miért lehetett ez?! Egyébként kezelés alatt mondta, hogy kívülről a fogamon olyan kicsi lyuk volt, hogy másik fogorvos azt mondta volna rá, hogy ép.

2014. máj. 10. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom kaptál érzéstelenítő injekciót. Ha nem azért fájt.Ha igen,de a fogban van akár csak egy kicsi gyulladás is, akkor nem hat eléggé az érzéstelenítő.
2014. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen kaptam érzéstelenítőt
2014. máj. 10. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Szájpadlásba is kaptál érzéstelenítőt, vagy csak ínybe? Márt amikor a gyökércsúcsnál piszkál, ahhoz másik irányból is kell érzéstelenítő, hogy ne érezd.


Röntgent készített amúgy, vagy mi alapján döntött úgy, hogy gyökérkezeli? Mert mondjuk egy felszíni tömés és egy gyökérkezelés között árban nagy a különbség; nekem meg volt már olyanom, ami tök rég fájt, érzékeny volt, mondta is, hogy lassan a fogbélnél jár, mégis csak betömte mondván, csak akkor gyökérkezeli, ha másnapra begyullad és tényleg muszáj, mert ez a folyamat azon a ponton (pedig kb darabokban volt a fogam) még visszafordítható. Ez több, mint egy éve volt és azóta semmi gondom azzal a fogammal se.

2014. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
csak egy érzéstelenítőt kaptam mert ugye úgy volt hogy csak sima tömés lesz röntgent nem csinált csak utána. Amúgy iskola fogorvos csinálta és így ingyen volt az egész.
2014. máj. 10. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudhatjuk,hogy miért döntött így az orvos,de ne ítélkezzünk felette anélkül,hogy pontosan tudnánk,pusztán az alapján,hogy "nekem már volt egyszer ilyen"! 1. A fogorvosnak ez a szakmája (bár ettől függetlenül tévedhetnek) 2. A fogorvos látta a konkrét esetet,mi pedig nem.
2014. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!