Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínysorvadásom van 20...

Fogínysorvadásom van 20 évesen. Mitől alakulhatott ki? Hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hónapja érzem hogy érzékeny alul az egyik elülső fogam.Néhány napja vettem észre hogy az íny lehúzódott és kilátszik a fog alsó része.Már a többinél is látom hogy az íny kezd vékonyodni.

Nem tudom mennyire súlyos a helyzet,attól félek lehet túl késő lesz mire kapok időpontot a fogorvosnál,és kiesik a fogam.(leginkább ettől tartok)

Amúgy nem dohányzom és rendesen mosom a fogaimat.



2013. dec. 29. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Örökletes is lehet.

Nekem is 26 évesen mozognak a fogaim, apám ilyen, hogy túl hamar volt fogínysorvadása. 50 évesen kihullottak a fogai és még csak nem is kellett velük fogorvoshoz menni, nem volt szinte gyökerük, maguktól hullottak ki. Fogorvos szerint valószínűleg én is ezt örököltem.

Nekem olyan tanácsot adott, hogy azon kívül, hogy vigyázzak a fogaimra és tartsam őket rendszeresen tisztán, reggel, egy kanál étolajat tegyek a számba, azzal öblögessem át, ugyanis az az apróbb szennyeződéseket is kiviszi a fogak közül, jobban ki lehet tisztítani a fogközöket és utána mossam meg. De igazából ezzel csak késleltetem azt, ami amúgy is be fog következni.

2013. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megfelelő ínyápolás: vitaminok, ásványi anyagok, gyógynövények. Használj Parodontax fogkrémet, szájvizet!


Ami fontos: óvatosan használd a fogkefét, ne nyomd nagyon rá. Lehgjobb, ha elektromos fogkefét használsz, ami masszírozza az ínyed, és javítja a vérkeringését.


Ha örökletes, akkor is tudod így pár ével késlelteni a foghullást.

2013. dec. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen fogkrémed van?

Mit használsz? Lehet másikat kéne kipróbálni

2013. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szakorvostól kérj tanácsot

Meg menj el egy jó parodontológushoz

2013. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, a fogorvos Parodontax fogkrémet írt fel rá. Nagyon sokat segített, az ínyem teljesen rendbejött.
2013. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Érdemes lenne a stabilizált aloe verát és propoliszt is tartalmazó fogkrémet használnod.Mellé minőségi vitamin pótlás és különösen Q10 fogyasztás sokat javíthat a helyzeteden.Kutatások igazolták, hogy Q10-el a fogínysorvadás is visszafordítható.
2013. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!