Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért mennek tönkre a fogaim?

Miért mennek tönkre a fogaim?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, 3 éve kerültem ki suliból. Még suliba jártam addig ugye kötelező volt a sulifogászat, akkor rendbe is voltak a fogaim (1-2-t kellett tömni évente).

Miután vége lett a sulinak, nem mentem fogorvoshoz. Most rászántam magam, hogy rendbe tetetem a számat. De a helyzet elkeserítő. 7 fogamat húz ki a doki, ebből 3 bölcsesség (a 4. nem jött ki). A többit szinte mindet tömni kell (kivéve a szemfogaimat). De azt veszem észre, hogy betömi a a fogam egyik oldalát, és kilyukad a másik oldala. Tudom, hogy 3 év az sok idő, de ennyire nem szabadott volna tönkremennie a fogaimnak...Miért van ez? - A doki azt mondta, hogy rossz a fogaim anyaga.

Anyu mesélte, hogy a tejfogaim közül is volt amit húzni kellett, mert nem nőtt rá fogzománc és elkezdett "porladni" a fogam. Meg az egyik mamámnak 30 éves korában már alsó-felső protkója volt.



2013. nov. 27. 19:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nizoral, Nystatin, Diflucan, ez nálunk a három legismertebb gombaölő Candida ellen, mind vényköteles. Én Nystatint szedtem.
2013. nov. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 automatakoktel ***** válasza:
100%

No te meg igazán visszafoghatnád magad hallod-e. Mondhatám hogy minek írkálsz ide ha csak ilyen stílusban megy? ......


Amúgy nem állítottam hogy a diéta mellett vagyok.


Na szóval azt állítod, hogy nystatin szedése után a gyomorfertözésed megszünt?

2013. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Lehet hogy gyengebbek a fogaid. De emlekeztetek mindenkit hogy a fogorvosok a rossz fogakbol elnek igaz? Akkor vajon miert vsn az hogy egy fogkremet 10 bol 9 orvos ajanl. :)
2013. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 automatakoktel ***** válasza:
100%
13, ez így van. Én pl nem használnék olyan fogkrémet amiben fluór van.
2013. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 automatakoktel ***** válasza:
100%

No picit utánanéztem ezeknek a bogyeszoknak.


Nystatin csak a gyomorban hat, így sokaknak ez kilöve.


Nizoral, Diflucan már talán lehet jó, de szédítöen sokmindent ír mit nem lehet közbe szedni, illetve milyen mellékhatások lehetnek. Ami mellékhatások nagyrésze lehet mondjuk a gyors candidahalálozás miatt is, ami ugye nem lenne baj. De azért erröl nem vagyok meggyözödve.


Pl: Férfiaknál fájdalmas mellnagyobbodás. Ez mi? Én nem akarom hogy cicim legyen... Legalább írná oda hogy ideiglenes vagy valami, de így nem tudjuk...


Én ezeket nyugodt szívvel senkinek sem tudnám ajánlani. Mindenesetre köszönöm hogy rámutattál ezek létezésére.

2013. nov. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!