Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért mennek tönkre a fogaim?

Miért mennek tönkre a fogaim?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, 3 éve kerültem ki suliból. Még suliba jártam addig ugye kötelező volt a sulifogászat, akkor rendbe is voltak a fogaim (1-2-t kellett tömni évente).

Miután vége lett a sulinak, nem mentem fogorvoshoz. Most rászántam magam, hogy rendbe tetetem a számat. De a helyzet elkeserítő. 7 fogamat húz ki a doki, ebből 3 bölcsesség (a 4. nem jött ki). A többit szinte mindet tömni kell (kivéve a szemfogaimat). De azt veszem észre, hogy betömi a a fogam egyik oldalát, és kilyukad a másik oldala. Tudom, hogy 3 év az sok idő, de ennyire nem szabadott volna tönkremennie a fogaimnak...Miért van ez? - A doki azt mondta, hogy rossz a fogaim anyaga.

Anyu mesélte, hogy a tejfogaim közül is volt amit húzni kellett, mert nem nőtt rá fogzománc és elkezdett "porladni" a fogam. Meg az egyik mamámnak 30 éves korában már alsó-felső protkója volt.



2013. nov. 27. 19:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, reggel-este fogat mosok!!!
2013. nov. 27. 19:50
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Hogyan mosol fogat? Milyen fogkefét-fogkrémet használsz? Mekkora lyukak vannak?
2013. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a sulifogászaton sem voltak annyira rendben a fogaid, csak ott sokmindent nem vesznek észre. Engem a sulifogászaton kívül mindig elvittek másik fogdokihoz meg maszekhez és mindig kiderült, hogy van rossz fogam. Sőt, a sulifogászaton a porcelán töméseimet se vették észre soha, nekem kellett szólni, hogy tömve van. Úgyhogy valószínűleg nem 3 év alatt mentek tönkre a fogaid. Van, hogy valakinek jobban romlanak. A fogmosás mellé használj még fogselymet is, nekem a legtöbb lyuk attól lett, hogy a fogaim közti részt a fogkefével nem lehetett kitisztítani és közte kilyukadt szinte az összes.
2013. nov. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 automatakoktel ***** válasza:
92%
Egy lehetséges ok a candida.
2013. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Körkörösen mosom. Signal fogkrémet és sima egyszerű fogkefét használok.


Utolsó, a candidának több - a neten említett - tünetét is észleltem magamon (Erőteljes hajhullás,hullámzó kedélyállapot, állandó éhségérzet, gyakori felfázás, fejfájás, kimerültség, levertség, állandó fáradtságérzet, koncentrációs zavarok) -- A gond az, hogy az utóbbi 5 tünetet már a főnököm is észrevette rajtam... :(


Azt hiszem, decemberben felkeresem a háziorvosomat és jelzem neki a problémát.

2013. nov. 27. 21:04
 6/15 automatakoktel ***** válasza:
89%
Candida köpetvizsgálat. Ezt megtudod tenni magadnak otthon. Orvos nemhiszem hogy tud segíteni.
2013. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hogy a tökömbe ne tudna orvos segíteni? Neki kell felírnia a gyógyszert is! Házi praktikákkal a Candida NEM múlik el. Az meg főként baromság, hogy beleköpsz egy pohárba és ha lemegy az aljára akkor Candida....Persze, ha feljön akkor meg boszorkány mi? -.-
2013. nov. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 automatakoktel ***** válasza:
89%
És mit tud felírni orvos? Ne a hüvelyi fertözését nézzük a candidának.
2013. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 automatakoktel ***** válasza:
89%
A köpetvizsgálat az müködik.
2013. nov. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szó sem volt hüvelyi fertőzésről, GYÓGYSZERRŐL beszéltem, a Candida csak a diétától nem múlik el, orvos által felírt, speciális gombaölő kell hozzá. Máskülönben soha nem fog elmúlni, csinálhatja a diétát akár élete végéig is... Ha valakinek Candidája van, első a gyógyszer feliratás, ha ennyire tájékozatlan vagy, minek írkálsz ide?? Trollkodásnak ez elég primitív módszer.
2013. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!