Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás vagy gyökérkezelés?...

Kitticica95 kérdése:

Foghúzás vagy gyökérkezelés? magyarázat lent

Figyelt kérdés

Fontos mert holnap megyek vissza.

Eddig két helyen is voltam és csak gyökér kezelés vagy húzást csinálnak.. eddig fájt elég sürven most legutoljára lett csinálva egy fogkő eltávolítás azota nem fáj csak akkor ha ráharapok bármire a jobboldalon..


Ezért arra gondoltam hogy kihuzatom

barátom szerint a gyökérkezelés rosszabb mint ha ki lenne huzva.

válaszokat előre is köszi



2013. szept. 16. 16:59
 1/3 anonim válasza:
Nekem 2 fogam van gyökérkezelve, évekkel ezelőtt csinálták mindkettőt. Az előnye az, hogy csak 1 fogat érint, amíg a foghúzás persze szintén 1-et érint, de utána valamilyen módon gondolom szeretnél a helyére valamit amivel rághatsz így azt a mellette lévő fogakhoz rögzítik. Hacsak nem fogbeültetést választassz pár millióért.
2013. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát ez nekem a alul jobb oldalt hátulról a második..és ezért gondolkodom..

régen volt egy foghuzásom ezért is tartok attol de a gyökérkezelésre azt mondta barátom hogy fáj.. és ha most kihuzzák nem lesz vele több gond. de jo lenne rágni azért vele..:S

2013. szept. 16. 17:26
 3/3 anonim válasza:

A gyökérkezelés akkor fájhat, ha már alapból van valami gyulladás a területen. Az egyik fogam előző nap este irgalmatlanul hasogatott, na ahhoz képest a másnap történt gyökérkezelés közben a fájdalom nem volt annyira szörnyű. Bele-bele hasított, de sokat segített, hogy tudtam, hogy már kezelés alatt áll a dolog és el fog múlni. :) Sokak szerint az kellemetlen, amikor különböző reszelőket dug a doki a foggyökérbe és reszelgeti, a bele hasító fájdalom akkor jelentkezett nekem. Amúgy pedig többször vissza kellett menni a kezelés után, mert még valamilyen anyagot injekciózott a foggyökérbe a doki és csak átmeneti tömést tett bele. Azok az alkalmak is teljesen fájdalommentesek voltak úgy, hogy nem adott érzéstelenítőt már.

A másik fogam nem volt gyulladt, fájdalom sem volt. A reszelős rész pedig nem volt kellemetlenebb mint amikor azzal a lassab fokozatú búgósabb fúróval polírozzák a fogat.

2013. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!