Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A foghúzás utáni napokban...

A foghúzás utáni napokban csokit és sajtot lehet enni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Tejterméket ne egyél.
2013. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Foghúzás után 2 napig nem lehet tejterméket enni!
2013. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fogorvosok azt tanácsolják, hogy tejet, tejterméket ne fogyassz, de én volt, hogy foghúzás után szinte közvetlen tejet ittam, pedig soha nem szoktam, csak előtte az idegességtől nem tudtam enni, utána meg éhes voltam, rágni nem tudtam, a tej meg laktat. Semmi bajom nem lett.
2013. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

És azt nem tudja valaki, hogy mennyi idő után lehet fájdalomcsillapítót bevenni?

2013. aug. 27. 16:18
 5/6 anonim válasza:
Kedves 3. válaszoló! azért tanácsolják, hogy ilyen esetekben ne egyél/igyál tejet, és tejtermékeket, mert azok felpuhítják az ínyt, ezáltal táptalajt biztosítanak a baktériumok számára, amik a kihúzott melletti fogat is elkezdhetik károsítani. Azért mert neked nem lett bajod tőle, másnak simán lehet.
2013. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy lehet, és azért is azzal kezdtem. És nem az a legnagyobb baj, hogy felpuhítja, henm, hogy a tejben vannak olyan anyagok, amik fertőzést okozhatnak és nehezítik a gyógyulást.
2013. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!