Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Furcsán nő a bölcsességfogam....

Furcsán nő a bölcsességfogam. Ez normális?

Figyelt kérdés
Mind a 4 bölcsesség fogom elkezdet nőni már úgy 4-5 hónapja, és a fogínyem oldalt, ahol nő a fog, teljesen kidudorodik, és félek hogy azért mert esetleg ferdén nő. Nektek is így nőtt?
2013. aug. 3. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehetséges, hogy ferdén nőnek a fogaid. A legegyszerűbb, ha elmész egy fogorvoshoz, aki meg vizsgál és eldönti mi a teendő. Sajnos gyakran előfordul, hogy a növekedő bölcsességfog előretolja s így szabájtalanná teszi a fogsort. Amennyiben nincsen előtte foghiányod, talán a legjobb döntés, ha kihúzatod. Emellett a növekedés az íny gyulldaásával is járhat, ami igencsak fájdalmas tud lenni. Egy fogászati asszisztens
2013. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szabálytalanná - elírtam :)
2013. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha kicsi az állkapcsod és viszonylag nagyok a fogaid, akkor elég nagy az esélye, hogy ferdén nő és teljesen összetolja a fogsorodat. Nekem már úgy kezdte tolni a fogaimat, hogy még ki sem nőtt, de az ínyben már négy kifejlett, nagy fog volt.


Ha kérdésed van eme problémás foggal vagy a kihúzásával kapcsolatban, akkor nyugodtan írj privátba. Teljesen átérzem a helyzetedet.

2013. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem is összetolta mielőtt kibújt volna. Viszont eddig csak az egyik jött ki egy kicsit, a bal alsó. A másik három még nem, csak nagyon dudorodik kifelé. Olyan mintha a fogam 90 fokban ferdén kifelé állna, és úgy akarna kinőni, és félek nehogy úgy oldalt kiszakítsa a fogínyt és ferdén nőjön. De akkor megfogadom a tanácsotok és elmegyek fogorvoshoz.

Viszont az még érdekelne, hogy ha kihúzzák a bölcsességfogat (ami esetleg még alig nőtt ki), akkor az jobban fáj, mint a többi fog kihúzása? Félek hogy nem kapok elég érzéstelenítőt, és borzasztóan fog fájni, úgyhogy lehet mégsem megyek el :(

2013. aug. 5. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem fog fájni. Ha nem hatott eléggé az érzéstelenítő, jelezd a fogorvosnak a fájdalmat, és kérjél még érzéstelenítőt, hidd el, nem fogja megtagadni tőled :)
2013. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!