Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ötödjére is vágjak bele a...

Ötödjére is vágjak bele a fogszabályzásba? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon korán kaptam meg az első fogszabályzóm.Még ovis voltam.4 éves.A tejfogak helyrejöttek,de a fogváltás miatt 3.os koromban újra kivehető készüléket kaptam,amit persze nem hordtam így 6.-ban állandó készüléket kaptam.8.-ban vették le és mivel szép lett nem hordtam az éjjelit így visszacsúszott az egész.Úgyhogy másodikos gimnazista koromban 1,5 évig megint fém feszült a fogamin.Ezután fém lapokat kaptam 2 évig a fog belső oldalára ezzel megakadályozva a visszacsúszást.

Most egyetemista vagyok és kinőttek a bölcsességfogaim ami miatt megint elcsúdzott a fogsorom.

Ötödjére is vágjak bele ebbe a procedúrába? Nem ciki már 22 évesen?



#fém #fogszabályozás #drót #visszacsúszott
2013. júl. 21. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is 22 vagyok és nekem is van. Ja, és srác vagyok. Ha van rá elég lóvét akkor vágj bele. Javulni úgyse fog sose, max. rosszabb lesz, de nem olcsó dolog. És egyáltalán nem ciki.
2013. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van fogszabályzóm és már a 30-t súrolom lassan.. :) Szerintem manapság pozitívan értékelik, ha valaki törődik a megjelenésével, a száj higiéniával, a fogak állásával, jó állapotával, esztétikusságával. Nem kevés idő-, pénz-, utazást, rendszeres életvitelt követel meg ez a szemléletmód. Szerintem efelé mindenki csak tisztelettel szólhat, hogy ebben a rohanó világban erre is tudsz időt szánni - és ez nem falra kent dolog, hanem Te leszel több általa, mivel a fogszabályozás nem csak az arc esztétikáját hozza helyre, hanem a fogak helyes pozícióba kerülésével javul a fogtisztítás hatékonysága, a rágás, a beszéd és sokkal később, ha végképp szükséges, korona/hídpótlás esetén is jó alapot szolgáltatnak az anatómialag jól elhelyezkedő gyökerekkel. Kicsit szakmaira sikerült az írásom.:) Szóval nagyon helyes a törekvésed, de akkor most már vidd végig az ügyedet, a rögzített készülék után a helyes állás berögzüléséhez majd azt a készüléket is hordd türelmesen, amely után már nem fog kelleni újabb fogszabályozó! :) Sok sikert!
2013. júl. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!