Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem korai a fogszabályzó?

Nem korai a fogszabályzó?

Figyelt kérdés

A lányom 11 éves, és a fogászaton azt mondták, hogy neki állandó alsó, felső fogszabályzó kéne.De én nem tudom, hogy nem korai még, mert még a bölcsesség fogai hiányoznak.

Van valakinek valami tapasztalata, hogy mi lenne a helyes?


2013. ápr. 7. 12:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

EGYÁLTALÁN NEM KORAI!

Az egyik legideálisabb kor, egy jó barátnőmnek is akkor rakták fel, és ő már rég túl van rajta, gyönyör a fogsora. :)


Ez normális helyen úgy megy, hogy megröntgenezik, és megnézek a bölcsességfogait is. Nekem megvan már mind a 4 bölcsességfog-csírám, de nem szabad megvárni, mire kinő. Olyan 1-2 év múlva lesznek akkorák, hogy ki lehet őket műteni.

Ilyenkor felvágják az ínyt, és kiharcolják a fogakat.


Aki fogszabályzós, azzal ezt megcsinálják.

Ha nem szednék ki, akkor majd amikor kinő neki (ki tudja mikor... Lehet 30 évesen), akkor lehet, hogy eltolná a fogsorát, és fölösleges lett volna a fogszabályzás.


11 évesen szinte senkinek nincsenek kint a bölcsességfogai.

De ugyanígy van 14 évesen is... Szerintem nem érdemes várni. Én is örülnék, ha előbb mentem volna (én pontosan 1 hét múlva kapom meg a fogszabit)!

14/l :)

2013. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, sokat segítettetek!
2013. ápr. 12. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!