Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem korai a fogszabályzó?

Nem korai a fogszabályzó?

Figyelt kérdés

A lányom 11 éves, és a fogászaton azt mondták, hogy neki állandó alsó, felső fogszabályzó kéne.De én nem tudom, hogy nem korai még, mert még a bölcsesség fogai hiányoznak.

Van valakinek valami tapasztalata, hogy mi lenne a helyes?


2013. ápr. 7. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem 32 évesen kezdett nőni a bölcsesség fogam. Most 42 vagyok, és még mindig van egy, ami nem nőtt ki.


ha a doki azt mondta, hogy kell, akkor miből gondolod, hogy korai? szerinted az orvos nem tudja?

2013. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Még nem voltak vizsgálatok, én is orvos vagyok másrészről, igaz, hogy nem fogorvos.

Még csak első látásra mondta.májusban fogunk majd menni.

Szerintem azért korai, mert ha kibújnak torlódhatnak, borzasztóan fájdalmas is lehet szerintem...

2013. ápr. 7. 12:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja, ha orvos vagy, az más.


Akkor várj, amíg kibújnak neki.. majd egyszer. Lehet, hogy csak 30 éves korában.

2013. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, szerintem is.
2013. ápr. 7. 13:01
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. ápr. 7. 13:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb minél előbb. Nekem mindig azt mondták, hogy még túl fiatal vagyok, most pedig 2 egészséges csontfogat is ki kell húzni.
2013. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hagyd, orvos.. jobban tudja :D
2013. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12-13 éves kortól szokás állandót felrakatni,ha már kinőttek az állandó fogak,a bölcsesség fogakra kár várni emiatt,nem is biztos hogy zavaró lesz,nekem is elférnek mind.
2013. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem korai. 11 éves korban már majdnem az összes maradó foga megvan a gyerekeknek. A bölcsességfogaknak fogszabályozás szempontjából ebben a korban semmi szerepük nincs.

Amúgy, ha az indikáció úgy kívánja tisztán tejfogazatnál (6 éves kor előtt) is szoktak fogszabályozó kezelést végezni...ezt nem lehet csak korhoz kötni

2013. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor a legjobb elkezdeni. Nem a 20-22 éves kor az ideális, és még akkor se biztos, hogy a bölcsességfog kinő. Hidd el, azért ennyi logika szorult a fogszabályozó orvosba is, hogy ha nem így lenne célszerű, nem így csinálnák.
2013. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!