Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek ha mindket szajzugo...

Mit tegyek ha mindket szajzugom rendszeresen berepedezik?

Figyelt kérdés
Eddig volt olyan eset, hogy berepedezett a bor, kremmel kentem es par nap mulva elmult. Azonban ami most van sokkal masabb. A tunetek ugyanazok csak sokkal pirosabb, jobban feszul es nagyon faj. Mar szinte mindent probaltam: eloszor elmentem a gyogyszertarba, ott azt mondtak kenjem vazelinnel, vettem is, hasznaltam egy hetig de sehol semmi, Ujra elmentem egy gyogyszertarba, ezuttal mashova, es ott azt mondtak herpesz. megvettem egy draga kis kremet de az sem valt be. Ekkor mar nagyon idegesitett a dolog es utanaolvastam neten.Ekkor lattam, hogy gombas fertozes lehet. megvettem egy clotrimazol tartalmu kremet, es kenegettem vele a borfeluletet naponta tobbszor. El is mult, azt sem tudtam hova kopogjam le, de 2 het mulva ujra elojott. es ujracsinaltam a kezelest a kremmel es ujra kijott. Mostmar nagyon kezdek beleunni nem ertem mi lehet a baj.
2013. ápr. 4. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno,B Vit. komplexet adtak,de ez nem mulhat el,ha gyenge az immunrendszered,sok vitamin ,nyomelem hianyzik,esetleg vashiany,v. hallottam mar gombarol is.Erösitsd meg az immunrendszered,sok gyümölcs,zöldseg es esetleg vegyel egy Vitamin komplexumot.
2013. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja bocsi, a gombat irtad.
2013. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez bizony gomba, nekem is szokott lenni. Ilyenkor kevés a krém. Belsőleg kellene kezelned gyógyszerrel, hogy ne jöjjön ki újra.

Vagy vegyél boraxos popsikrémet (nem vicc!), és kend be a szádat vele! Annak is van gomba ellenes hatása, én is ezzel szoktam. :) Ez ilyen patikai kikevert cucc. Általában készleten szoktak tartani.

2013. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van,leggyakrabban gomba,vashiány okozza.Nézetni kell egy vérképet szérum vassal. Nagyon jó krém rá a Pimafucort-abban van gyull.csökkentő,gombaölő és antibiotikum. Csak receptre lehet kapni.
2013. ápr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél B2 és B6 vitamint, erősítsd az immunrendszered, erre nagyon jó a méhpempő.
2013. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvosnál voltál vele? Ha újra és újra visszajön, akkor szerintem indokolt lenne elmenni. A mi családunkban is többeknél elő szokott ez jönni, mi is Pimafucort krémmel kezeljük és elmúlik, de azért mondjuk évi egyszer újra előjön.
2013. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszokat :) Voltam vegul dokinal es sulyos b vitamin- es vashianyom van. Emellett mivel egyfolytaban nyalogattam a kirepedezett szaraz szajzugot, az begombasodott. A gombaolo krem csupan atmenetileg gyogyit, de szerencsere megvan mostmar az igazi OK, ami mindezt okozta, aki hasonlo esetben van, mint en szinten ajanlom, hogy szedjen b vitamin komplexet :) megegyszer koszonom mindenkinek
2013. ápr. 13. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!