Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkő valóban hamarabb...

A fogkő valóban hamarabb képződik újra, ha rendszeresen leszedik?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs egy hónapja, hogy leszedték és már szemmel láthatóan jön vissza. Mitől képződik ilyen gyorsan? Pedig nem is gagyi fogkrémet használok.

2012. dec. 23. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egyszer szedték le de már visszais jött, pedig mostam a fogam.Egyik ismerősőm ajánlotta hogy szódabikarbóna porral súroljam a fogam, az levette egy kicsit de a fogorvos azt mondta hogy az nem jó mert a zománcot és egymagában az egész fogat is roncsolja úgyhogy már nem csinálom, úgyhogy visszajött nekem is. Sztem csak annyit lehet csinálni hogy mossad egy nap 2-3x a fogad(ha lehet akkor elekttromos fogkefével)+ szájvízzel öblögetés naponta legalább 2x 30 mp-ig, ennél jobb megoldást nem tok.
2012. dec. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Durva. :S De mitől jöhet vissza ilyen gyorsan? A kemény víznek vajon van köze hozzá?

Köszönöm a választ!

2012. dec. 26. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért, te csapvizet iszol? Nem hiszem h lehet köze hozzá, egy fogmosáskor nem csinál semmit a fognak.
2012. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem iszok csapvizet, de azzal öblítek. Más elképzelésem meg nincs, hogy valakinek miért képződik ilyen gyorsan újra, míg másnak életében nem kellett leszedetnie.

Na de mind1, majd egyszer megérdeklődöm a fogdokit.

2013. jan. 15. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!