Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeti műtéten estem...

Szájsebészeti műtéten estem át, mert foghúzás közben felment a sinuszba, így megnyílt az arcüregem, hajnalban az orromból piros lé csorgott ki amitől megijedtem, volt már veletek ilyen?

Figyelt kérdés
ráadásul egy fogszilánk kandikál ki az ínyembőlrú ( remélem az) ... szomorú vagyok, hogy csak rendbe akartam tenni az amugy is egészséges, fehér fogaim, de az egyik nagyörlő töméscseréje helyett mivel kicsit megszuvasodott gyökérkezelni akarták, de össze volt szűkülve két csatorna és így meghúsult.. kértem a tömést, de mondták ha begócosodik szivbetegség, hajhullás stb ... erre beletörték az összes fogam

2013. febr. 13. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A felment a sinusba azt jelenti, hogy az arcüreg megnyilt, ott egy seb keletkezett, innentől kezdve normális, hogy néhány napig piros lé (vér és sejtnedv) csorog ki az orrodon, hiszen tisztulnia kell, most gyógyul.

Szilánknak érezhetsz egy varratot is vagy egy élesebb sebszélt, én inkább ezekben reménykednék, nem szilánkban.

2013. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És nem zárták le a megnyílt sinust? Ez egyébként a felső fogak eltávolításának leggyakoribb szövődménye.


Nekem az a furcsa, hogy a szűk csatornát nem resectio-val orvosolták, hanem egyből húztak...

2013. febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Irattam antibiotikumot remelem baj már nem lesz. Mi az.a resecio?megnézettem, valban ínyszövet darab. Köszönöm a valaszokat biztosan sejtnedv
2013. febr. 13. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyökércsúcs rezekció. Gyökércsúcs amputáció.
2013. febr. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!