Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez okozhat gócot? (többi lent)

Ez okozhat gócot? (többi lent)

Figyelt kérdés

Életem során csináltak már röntgent a fogaimról (nem is egyet) és azt tudom,hogy az alsó bölcsességfogaim kb vízszintesen állnak a számban... Problémát nem okoz, mármint nem fáj meg semmi, sőt nyáron voltam fogorvosnál hajhullás miatt javasolták menjek el, kizárni a gócot...így hát elmentem és a fogorvos csinált panoráma röntgent, azt mondta nincs gócom, és hogy a bölcsesség fogaimat is csak akkor műtessem ki, ha problémát okoz és beindul... mert,hogy lehet soha nem is akar majd kinőni...


viszont a hajam hullik,nem foltokban,de egy évvel ezelőtthöz képest fele van már csak meg, és ez nagyon elszomorít...


szerintetek lehet mégis csak a bölcsesség fog a probléma okozója? az előző doki már akkor ki akarta szedni őket,amikor még gyökerük sem volt...a másik meg valami olyat magyarázott,hogy felszívódik már a csont vagy íny vagy tudom is én, teljesen rám hozta a frászt...ez a legutolsó meg ezt mondta,hogy se góc, se semmi és hagyjam a fogamat úgy ahogy van,lehet sose akar majd kinőni...

kinek higyjek??

mit csináljak?



2013. jan. 29. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A haj hullását bármilyen más gyulladás is okozhatja a szervezetben. Leggyakrabban valóban a fog tud ilyen gyulladásos gócot okozni, de ilyen lehet pl. a mandula vagy arcüreg gyulladás, gomba, vírus vagy baktérium okozta gyulladás is.

Vérképet érdemes viszont csináltatni, mivel a magas fehérvérsejt szám azt mutatja, hogy van gyulladás a szervezetben. Ha igen, akkor szépen lassan tovább kell vizsgálódni. Ha ez mégis negatív lenne, akkor hormonális probléma is állhat a háttérben.

2013. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Próbálj teljes gócvizsgálatra elmenni, úgy hallottam hogy még a mandulát mondják nagyon veszélyesnek ilyen téren a fogak után. Plusz nődoki és ott is teljes körű vizsgálat, sőt ahogy az első válaszoló is tanácsolta kérj vérvételt is a háziorvosodtól. Sajnos annyi minden lehet, ami kihat a hajra.

Hasonlóképp jártam, mint te, de nálam a fogászaton találtak gyulladást, amit nagy nehezen sikerült kikezelni, pedig fájdalmam nem is volt. Augusztusban véget ért a kezelés, és látszik az eredmény. Viszont van ismerősöm a munkahelyen, akinek egyik évről a másikra a felére csappant a hajmennyisége, elment góckutatásra és a mandulája volt a ludas, mert szinte állandó gyulladásban volt, anélkül, hogy érezte volna.

Megpróbálhatsz még bőrgyógyászatot is, lehet hogy a fejbőröddel van probléma.

(Bocsi hogy csapongok, de tényleg sok minden oka lehet a hajhullásnak, és vedd komolyan és járj a végére a bajnak, megéri! )

Kitartást hozzá!

Amit a bölcsesség fogról írtál.. egy egészséges fog attól hogy másképp helyezkedik nem okoz gócos gyulladásos valamit. (fogdoki nekem ezt mondta, mivel az alsók nekem ilyenek és bár a felsőket kivettük, mert azok zavarták az előzőeket, az alsókat egyelőre meghagytuk és ha probléma lenne, fájnak vagy valami akkor majd meglátjuk hogyan tovább)

2013. jan. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

utolsó:


kb minden második hónapban volt vérvételem, pajzsmirigy rendben volt, vashiányomra kaptam maltofert...csináltak "átlagos" vérképeket, meg egyet a vasfelszívódásról,meg folsavról...ezekkel nem volt semmi baj.

hajgyógyásznál is voltam, a fejbőrömnek kutya baja, legalábbis ezt mondta, meg is nézte ilyen mikroszkópos valamivel...azzal küldött el hogy fogyasszak sok rostosat, stbstb.


akkor elmegyek fül orr gégészhez, megnézetem a torkom hátha az a lúdas...


borzalmas ,hogy már semerre nem tudok menni, meg ,hogy egyáltalán nekem kell mindennek utánanéznem , kutatnom, mert egy doki se képes rá,csak küldözgetnek ide oda, emg elintézik annyival ,hogy "STRESSZ" ... persze,h stressz ,meg persze,hogy idegbeteg vagyok, hogyha látom,hogy hullik a hajam mint állat...


na de mindegy, köszi a segítséget, nőgyógyásznál nemrég voltam ott semmi...


szóval irány a fül orr gégészet!

2013. jan. 31. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Javult a hajhullàsod?
márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!