Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A leghátsó rágófog egyik...

A leghátsó rágófog egyik gyökere ha felszívódott, akkor mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 22:06
1 2
 11/18 anonim válasza:
Már javasoltam egy másik orvost,az alsó rágóknak 2, a felsőknek 3 gyökerük van (a 7-esről beszélek) ,úgyhogy nem tudom mi szívódott fel?Meg ha még úgy is lenne,ami nem lehet akkor mi fájna?Sztem kiszedték a régi tömést,nem lett kitakarítva rendesen ,lehet,h emel is,túl nagy a terhelés és ettől be is gyulladhat.A rágókat nem igazán szeretik gyökér kezelni az orvosok ,sokszor tényleg nem is lehet,könnyebb kihúzni úgy vannak vele.Mindenképp nézesd meg,mert baj lehet belőle,picit szakmabeli vagyok,hidd el a jó név nem minden.Sőt!!!
2013. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kedves 00:04-es! Köszönöm az értékes válaszaidat! Már elő vagyok jegyezve 4.-re a Zuglói fogászatra. Jó referenciákat hallottam róla. Amióta áttömték /3éve/ egyáltalán nem rágok rajta, mert fáj. Szeretném kihúzatni, mert lehet ez okozza a kezemben az izületi gyulladást. Több újjamra már rá ment. Azt sem tudom így hogy fogok dolgozni. A röntgenen mutatták, hogy eltünt az egyik gyökér. Valóban nem volt ott semmi. Nem magas a tömés, viszont alacsony ez a 7-es fogam. Vannak még amalgámos töméseim, mivel nem vagyok fiatal. Szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted azokat áttömessem, vagy ne? Mindegyik fogorvos szorgalmazza az amalgám cseréjét. Félek úgy járok velük, mint az alsó hetessel.
2013. jan. 2. 09:03
 13/18 anonim válasza:
Remélem még időben vagyok!Nézd én fogtechnikus vagyok,nem akarok okosabbnak tűnni az orvosoknál,de mivel én sem vagyok fiatal,van elég tapasztalatom velük kapcsolatban.A referenciáról annyit,hogy mindnek van ami jól sikerül,van ami nem ,ez nem egy tucatmunka.Attól függ melyiktől kaptad.Szóval a tanácsom csak annyi,azért is írtam neked,h jó ha te magad képben vagy,mert anélkül tisztelet a kivételnek,előfordulhat,h akár az anyagi vonzata miatt,akár időhiányból rábeszélnek egy rossz döntésre.Én a helyedben érzékeny búcsút vennék a fogamtól,mert,ha már 3 éve fennáll ez a probléma akkor bármi is okozta is biztos gyulladás van,és könnyen okozhatta az ízületi gyulladást,sőt a szívre is rámehet,elkínlódhatsz vele még egy darabig aztán meglátod,de nem biztos,h megéri,mert még ha meg is próbálják gyökér kezelni,vagy sikerül vagy nem,ha viszont nem többet árt mint használ.Ezeket csak azért írtam,h képben legyél,aztán majd döntesz.Az amalgámmal kapcsolatban sokféle vélemény van,ki tudja,h mi a helyes,azt is olvastam,h a kivételkor keletkező higanygőz okoz mérgezést.Azt tudom,h nekem is van,és amíg nincs vele gondom én nem bolygatom azt sem meg mást sem.Azt a fogak általában nem szeretik.
2013. jan. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal. Jó egy hozzáértő pártatlan ember véleményét meghallgatni! Nem késtél el a tanácsoddal, mert holnap megyek csak. Én is úgy gondolom, hogy kihúzatom, habár nagyon félek tőle. Még nem húztak ki fogamat. Már jól felment a vérnyomásom is. Ha véletlenül még ránézel a levelezésünkre, akkor kérlek írj, hogy ma vegyem be az antibiotikumot, vagy elég holnap reggel. Szívbeteg is vagyok és kellene. Holnap 2 órára megyek. Azért gondolom bevenni, hogy meg tudják csinálni és ne kelljen még várnom napokat.
2013. jan. 3. 20:44
 15/18 anonim válasza:
A foghúzástól ne parázz ,bár nekem is volt egy letört bölcsességfogam amitől ...féltem,nem kicsit,én sem vagyok bátrabb mint más ,sőt,de semmi gond nem volt vele.kikapták(nem élveztem,de ki lehet bírni és gyorsan túl leszel rajta). És érdekes,h nem a hátsó fogakat nehezebb kihúzni,azt hinné az ember,de a 4,5,6-os nehezebb dió,erősebb.Az antibiotikumot meg nem igazán értettem,foghúzás után kell esetleg,ha gyulladás lépne fel.Előtte sztem semmiképp,mert utána aztán ha nincs is gond szedheted egy hétig.Azt meg végképp nem értem,h mi köze az antibiotikumhoz a szívbetegségednek,nem gondolnám ,arra azt kellene szedned.Szóval szerintem az lenne a legjobb ,ha megnyugodnál ,azt a gyógyszert szednéd amit egyébként is szoktál,aludj egy jót,aztán olyan gyorsan túl leszel rajta,h rájössz,h feleslegesen idegeskedtél.Sok sikert,és ha megírnád ,hogy sikerült örülnék,de nyugi!!Üdv.
2013. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Borzalmas éjszakám volt. Remélem visszajövök és tudok válaszolni neked. Az antibiotikumot a szívbetegségem miatt /billentyűhiba és gyerekkorban lezajlott szívizom gyulladás/ kell szednem. Töméshez nem kell, de gyökérkezeléshez és húzúshoz, valamint kisműtétekhez igen. Ezt a szívkórházban írta le az orvosom. Nagyon hálás vagyok a biztató szavaidért.Egyébként valószínű azért félek ennyire, mert 4 évesen kihúztak egy tejfogamat végleges fog csírával együtt fájdalomcsillapitó nélkül. Valószínűleg ez az élmény mély nyomot hagyott.
2013. jan. 4. 09:09
 17/18 A kérdező kommentje:
Voltam a dokinál és nem húzták ki. Egy másik orvossal is egyeztetett és azt mondta gyökérkezelni kell. Csináltak röntgent és megvan a gyökere, csak halványabban látszik. Ahogy kopogtatta nem fájt. Ha meg rágnék vele, akkor fáj.
2013. jan. 4. 15:53
 18/18 anonim válasza:
Én csak a tapasztalataimat tudom neked leírni,nem akarok okoskodni,de a hátsó fogak gyökérkezelésének sikeressége,h sikerüljön nem tuti ,nem is nagyon szeretik csinálni mert nehéz kitakarítani,sokszor görbe a gyökér és elég ha kevés gyulladás benn marad,de ők biztos látták mi a helyzet.Ha sikerül ,és esetleg a tömés nem lesz olyan magas ,nem kap akkora terhelést bejöhet,még jó is lehet.Ez gondolom pénzes is,nem tudom most az árakat.De így ismeretlenül azt mondom,lehet ,h egy csomó pénzt kiadsz,ahhoz,h jó legyen sokszor ki kell takarítani,és lehet,h a végén csak meg kell válnod tőle.Remélem jó a doki,becsületes ,és nem csak a pénzre utazik.Tényleg csak óvatosságra akarlak inteni,nem ijesztgetni,csak azt ne mondd még véletlen se,h egy fogtechnikus mondott neked bármit is.Az meg,h egy gyermekkori rossz élmény nyomott hagyott benned teljesen normális,de hidd el nem kell félni.Egyébként én minden betegnek azt mondom ,h ragaszkodjon a fogaihoz amíg lehet,de neked úgy gondoltam ,h az egészséged miatt,főleg,h előtte a hatos megvan,nem éri meg kockáztatni.Kívánok sok sikert,remélem minden rendben lesz!
2013. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!