Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás, mozog a...

Fogszabályozás, mozog a rágófog. Ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rögzített fogszabályozóm van, immáron 1 hónapja. Egyik naon arra lettem figyelmes, hogy a hátsó rágófogaim alul (gyűrű van rajtuk) fájnak harapásra és nyomásra. Később megmozgattam és látszik, hogy mozognak. Ez normális? Amúgy a többi fogammal minden rendben.

Valamint arra lennék még kiváncsi, hogy aktiválás után meddig fáj, valamint a rágás okozhatja-e ezt a rágófogmozgást.



2012. ápr. 30. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon mozog, akkor szólj az orvosnak! De én is úgy éreztem egy ideig mintha mozogna, de nem volt vele semmi, a fájdalom pedig el fog múlni.. Nekem az, ha kicsivel többször mosok fogat, melegebb kaját eszek, rövid idő alatt helyre jön. :)
2012. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fogszabályzónak az a szerepe, hogy szabályozzza a fogaid. A fogszabályozó készülék egy enyhe, folyamatos erõt fejt ki a szabálytalanul álló fogakra. Ez a kis erõ hosszú idõ alatt képes a fogat elmozdítani és visszairányítani a fogsorba. Ezért érzed, hogy mozog.


Üdv: 6 hónapja hordom én is 17/L

2012. máj. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!