Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Feltetlen ki kell szedetni a...

Feltetlen ki kell szedetni a bolcsessegfogakat?

Figyelt kérdés
Elkezdtem csinaltatni a fogaimat es mar a rontgen elott mondta a doki hogy ajanlja kiszedetni. Most rontgen utan ugyan azt mondja.Viszont egy masik fogorvos azt mondta,hogy nem baj ha nem szedetem ki. Az a helyzet hogy feleslegesnek tartom piszkalni mert nem faj, nem okoz gondot.,Ma elegge szenvedtem a szajseben 5.fogam huzasakor...ezzel vegleg elment a batorsagom.
2012. nov. 26. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem okoz gondot, akkor nem kell kiszedetni.
2012. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem zavarja a többi fogat(jó a tengelyállása) akkor nem kell.
2012. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ugy emlekszem azt mondta a doki,hogy ha none nem ferne el...de hat nem no...20eves vagyok.Csak attol felek,hogy megharagszik a doki, "ha nem fogadom meg a tanacsat"
2012. nov. 26. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért az megfontolandó h miért mondta h nem férne el. Nekem béna volt a fogorvosom otthon, így nem csináltatott röntgent sem. Debrecenben (itt járok egyetemre) góckutatás miatt voltam a fogászaton csináltak röntgent, és elküldtek a szájsebészetre, mert egyik sem nő jó irányban a 4-ből (egyik sem nőtt ki). Eddig is torlódva voltak kicsit a fogaim, de sajnos sokára kaptam időpontot, a bölcsesség fogam próbált volna nőni, így még jobban torlódtak a fogaim. Már 2-őt kiműtöttek a szájsebészeten, 2 van még hátra. (mondjuk én örülök, h ha már nem jól nő, vegyék ki, mert pl. egyik rokon nemrég szült, és most kezdett el fájni a bölcsességfoga, de szoptat, így tűri a fájdalmat)
2012. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont a szajseben (debrecen) azt mondta a doki hogy ha nem szeretnem felesleges kiszedni. ugy utalom mikor minden orvos mast mond...
2012. nov. 28. 05:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Ki volt az orvos a szájsebészeten aki ezt mondta? Én is oda járok a fogammal kapcsolatban ezért kérdezem. De amúgy személyes véleményem annyi, hogy általában hamarabb hinnék egy szájsebésznek mint egy fogorvosnak
2012. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azr hiszem dr. Pap Zsuzsa mondta..ha jol.emlekszem..hat nem tudom..most a hallgatokkal csinaltatom a fogaimat..amig az nem lesz kesz biztos nem szedetem ki. Es szerintem csak akkor fogom ha gondot okoz.
2012. nov. 28. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!