Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy gyökérkezelt fog meddig...

Egy gyökérkezelt fog meddig bírja?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2 ilyen és tôbb, mint 20 évig bírtak ki és kihúzva is csak egy téves diagnózis miatt voltak.
2012. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy idő után törékennyé válik a fog,úgyhogy védelemmel (inlay/onlay vagy korona) kell ellátni.Nekem volt egy,ami összetört 5 év után:( Most van két gyökérkezelt,a kisörlő majd koronát kap,a két alsó hetes meg inlayt(amiből az egyik gyökérkezelt).Állítólag 10-12 évig bírja ezekkel,remélem utána is elég cseréltetni az inlay vagy koronát és nem kell kihúzni a fogakat.
2012. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
Az én fogam 37 évvel ezelőtt lett gyökérkezelve 22 éves koromba.Most már nyugdíjba készülök és a többin ami mellette van már korona van azon pedig semmi. És ez egy hátsó rágó fog. Szerintem egyéne válogatja és abban még amalgán tömés van, ami jól bírja és nem is káros.
2012. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 5 éve lett gyökérkezelve és egyenlőre semmi baja ..

Viszont egyik ismerősőmnek pár hétre rá szétment..

Gondolom fogászat/ fogász kérdése.

2012. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 fogam van gyökér kezelve. Mind a 3 felső metszőfog. Ebből az egyik gyakorlatilag már csak félig van meg, a másik fele tömés.
2012. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 22 évesen lett gyökérkezelve a bal felső kettesem, és rá 12 évre kaptam rá egy koronát, ez most 2 éve van rajta. Viszont sógornőmnek gyökérkezelték az egyik rágófogát és 3 év múlva kiesett. Alkati adottság is lehet.
2012. dec. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!