Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelt fogra muszáj...

A gyökérkezelt fogra muszáj koronát tenni? Van köztetek valaki, akinek gyökérkezelt foga van és nem csináltatott rá koronát?

Figyelt kérdés
Most lett vége a gyökérkezelésemnek, és az orvos azt javasolta, hogy mindenképpen tegyünk rá koronát. Jelenleg ideiglenes tömés van benne, ami 1-2 hónapig jó. Anyagilag nem állok a legfényesebben, és ha nem muszáj, akkor nem csináltatnám meg. (Hozzáteszem, hogy a fogorvos egy kicsit félrevezetett. Ugyanis amikor elmentem hozzá fájó foggal, azt mondta a húzás 115 font, a gyökérkezelés 200 font. Ha akkor megemlíti, hogy számoljam hozzá a koronát, ami plusz 500 font, akkor gondolkodás nélkül kihúzattam volna. Úgy voltam vele, hogy ha 115-ért kihúzza, akkor már inkább fizetek egy kicsit többet, és maradjon meg a fog, de azért 115 font versus 700 font ismeretében kihúzattam volna.)
2012. okt. 24. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Na de várj egy pillanatra! Én ezt most nem értem. Ha kihúzattad volna, akkor kéne korona nem?? Mert ugye akkor nem lenne fogad. De így, hogy gyökérkezelte, minek kéne korona?? Letört fogról beszélsz?
2012. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell tenni, ha a fog nagy része még megmaradt, akkor el lehet intézni töméssel, de a gyökérkezelt fog törékennyé válik, ezért javasolt rá a korona. Mindenképpen érdemes koronát tetetni, jóval olcsóbb mint egy teljesen új fog, gondolom nem szeretnél fogak nélkül élni. Ideiglenes tömés idővel elkopik, cseréltetheted egy darabig, amíg nem tudsz összespórolni koronára, vagy rakatsz végleges tömést, és később azzal együtt csiszolják formára a fogat. Tehát egy darabig, akár fél évig is ellehetsz korona nélkül.
2012. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amúgy nekem 2 gyökérkezelt (egymás mellett) fogam van, ami be van tömve 5 éve, és mikor új fogorvoshoz mentem (2 hónapja), kikértem a véleményét, hogy cseréljünk e tömést, azt mondta kizárt, mert baromi tartósan van megcsinálva. Úgyhogy akkor nem is értem, miért nem állandóra tömték Neked????
2012. okt. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Gondolom azért van neki ideiglenes, mert frissen van gyökérkezelve, nekem is ideglenest tettek, majd rendeset, mert be kellett gyógyulni a bölcsességfogam helyének, és aztán lehetett rá koronát tenni. Amúgy is korona alá is kell rendes tömés. neked biztos azért nem kellett korona, mert csak kis része hiányzik a fogadnak, de az a tiedre is igaz, hogy sérülékenyebb a fog, mert nincs benne vérkeringés, de attól még lehet, hogy sose lesz semmi gond vele.
2012. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez a fog tavaly nyáron letört, akkor pont Magyarországon voltam, és egy otthoni fogorvos fel tudta építeni. Több mint 1 évig nem volt semmi baj vele, majd egyszer csak úgy elkezdett fájni, hogy a falat kapartam. Tehát végülis igen, le volt törve, de még menthető állapotban volt, ezért a doki felépítette.
2012. okt. 24. 12:26
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem 6 éve gyökérkezelték egy fogamat. (értelemszerűen elég nagy volt benne a szuvasodás, ha már leért az idegekig, tehát ilyen értelemben minden gyökérkezelt fogból jó nagy darab hiányzik.) nem tettek rá koronát, nem is volt szó róla (tehát nem én nem kértem). nincs vele problémám azóta sem. meglepődtem ezen a gyökérkezelt fogra korona-dolgon, mert ilyenről még sosem hallottam. ettől még lehet, h az a jó, amit a te orvosod mond...
2012. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem végleges tömést kaptam, ez életem első gyökérkezelt foga (30 éves vagyok), nem tudom hogy működik a dolog. Gondolom magától értetődőnek vélte, hogy megcsináljuk a koronát is. (De ha tényleg kell a korona, akkor sem nála fogom hagyni a pénzemet, hanem ülök fel az első repülőre és megyek haza. Még akkor is olcsóbban jövök ki.)
2012. okt. 24. 12:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Mennyi pénznek felel meg az 500font? Nekem 35ezerbe került a korona, mert fémallergiás vagyok és arany belülről. Az olcsóbbik kb 25ezer. De ha első fog, akkor teljesen kerámiát szoktak, az drágább, hátsóra jó, ha félig fém.

Mondjuk, ha gyökérkezelt, de a luk középen van, akkor nem kell feltétlenül korona. Az én fogam előzőleg tömve volt és kb a negyedét le kellett faragni belőle egyik oldalt, ezért kellett a korona.

2012. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért nem kaptál még végleges tömést, mert a gyökérkezelés után célszerű várni kicsit, hogy tényleg rendesen ki lett e idegelve, nem kell e még pucolni rajta. Majd lezárják végleges töméssel, amit korona alá is tesznek amúgy is.
2012. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta azert kell a korona, mert a gyokerkezelt (lenyegeben halott) fog idovel kiszarad es torekeny lesz.

En 350Ft-tal szoktam szamolni, az a legegyszerubb. A gyokerkezeles igy 70eFt volt, a korona pedig 175eFt lenne, ha itt csinaltatnam. (Ha mar ott voltam, be is tomott egy lyukas fogat, az 80 fontba kerult, 28eFt.)

2012. okt. 24. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!