Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelt fogra muszáj...

A gyökérkezelt fogra muszáj koronát tenni? Van köztetek valaki, akinek gyökérkezelt foga van és nem csináltatott rá koronát?

Figyelt kérdés
Most lett vége a gyökérkezelésemnek, és az orvos azt javasolta, hogy mindenképpen tegyünk rá koronát. Jelenleg ideiglenes tömés van benne, ami 1-2 hónapig jó. Anyagilag nem állok a legfényesebben, és ha nem muszáj, akkor nem csináltatnám meg. (Hozzáteszem, hogy a fogorvos egy kicsit félrevezetett. Ugyanis amikor elmentem hozzá fájó foggal, azt mondta a húzás 115 font, a gyökérkezelés 200 font. Ha akkor megemlíti, hogy számoljam hozzá a koronát, ami plusz 500 font, akkor gondolkodás nélkül kihúzattam volna. Úgy voltam vele, hogy ha 115-ért kihúzza, akkor már inkább fizetek egy kicsit többet, és maradjon meg a fog, de azért 115 font versus 700 font ismeretében kihúzattam volna.)
2012. okt. 24. 12:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az emlitett fog egy also "masodik elozapfog". Tehat nincs annyira hatul. De ha mosolygok, beszelek, akkor sem latszik.
2012. okt. 24. 12:48
 12/14 anonim ***** válasza:
Tényleg elég drága ott. Érdemes akkor itt megcsináltatnod. Igaza van, törékeny lesz, nekem is mondta az orvos, hogy végülis lehet csak tömni, de ha tesz rá koronát, akkor jóval tartósabb lesz, így azt választottam. Ha már ennyit költöttél rá, nehogy széttörjön pár év múlva, koronával egy életen keresztül megmarad.
2012. okt. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha gyökérkezelik a fogat, onnantól az már halott fog. Bizonyos idő után elkezdhet letöredezni, de ez alkati adottság hogy kinek mikor. Nekem egy rágófogam 12 évig bírta, utána kellett rá korona. ha kihúzatod, akkor az előtte és mögötte lévő egészséges fogat le kell csiszolni és így egy 3 fogból álló hídnak nevezett pótlást húznak rá.Ha nem csinálnak akkor a kihúzott fog helyén lévő lyuk miatt elkezdenek bedőlni a mellette lévő foagk és azoknak is annyi pár év után. Emiatt jobb ha nem húznak, ha lehet gyökérkezelni. megmondom mit tennék a helyedben. Kikérném egy másik fogorvos véleményét, mert szerintem csak le akar húzni a koronával. Mert évek telnek el, mire szükség lesz arra a koronára egy gyökérkezelt fogra. ili
2012. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Időközben már hazarepültem Magyarországra és megcsináltattam 40 ezerért (kb a londoni ár negyedéért). Még sosem volt előtte koronám, nem tudtam, hogy meddig lehetett volna várni vele. Mindegy, most már túl vagyok rajta, remélem jó sokáig nem lesz vele baj. :)
2012. dec. 4. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!