Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért büdös a szám?

Miért büdös a szám?

Figyelt kérdés
egyszer csak elkezdett fájni a fogam, vettem be ibumax gyógyszert, akkor a fogfájás elmúlt, pár nap múlva meg nagyon büdös sz*r szaga volt a számnak, aztán pár hét után elmúlt, pár hónapig nem volt büdös a szám, most megint elkezdett fájni kicsit a fogam, gyógyszert nem vettem be! és megint nagyon büdös sz*r szaga van a számnak már pár napja :/ mit tegyek? el kellene mennem fogászatra?
2012. nov. 13. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én rágózni szoktam, nekem segít.
2012. nov. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem tudom, de über guszta
2012. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kellene elmenned a fogorvoshoz? A rothadó fogtól büdös a szád. Hogy lehetsz ilyen trehány, vagy ennyire félsz?
2012. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A rágózás nem oldja meg a gondot, mert a fogad rossz! Lehet, hogy a szagot elnyomja, de attól még a fogad ugyanolyan rossz marad, úgyhogy menj el a fogászatra, és nézesd meg, mert biztos, hogy van vele valami.

Szájszag lehet még attól is, ha emésztési gondjaid vannak, de ha a fogad is fáj, akkor az lesz a ludas. (Ha fehér a nyelved, az utalhat emésztési problémára).

2012. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy a fogad romlik az alján, vagy gyomorproblémák.
2012. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok trehány, de van már nem egy rossz élményem a fogászaton! :(
2012. nov. 14. 16:32
 7/11 anonim ***** válasza:
keress jó fogászt. Ha Pesten laksz olyan fogorvost ajánlok, akinél mindent megtesznek, hogy ne szenvedj
2012. nov. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
kicsit messze lakok pesttől
2012. nov. 15. 14:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fog mellett okozhatja gyulladt mandula, vagy gyomorból visszajövő szagok egyaránt. Ha fogfúrásosan büdös, akkor fogprobléma, tehát fog doki. Ha gennyes vagy dögszagú, akkor torokgyulladásos, ilyenkor góckeresés ezerrel a gégész dokinál, ha meg hányásszagú, vagy kaki szagú akkor meg gyomorgond, azaz irány a belgyógyászat...

Átmeneti megoldás: ne rágót szopogass, mert ettől kikészül a gyomrod. (A rágási és nyálnyelési inger megindítja az epeadagolást a patkóbélben. Ezzel egy időbenmegemeli a savszintedet is a gyomorban. Egyszerűen az állati és emberi szervet így szuperál. A természetben nem rágózott az ősember, ez van...

Helyette vegyél a piacon friss petrezselyemzöldet, mosd meg alaposan, vágd fel apró darabokra, keverd kevés konyhasóval össze és ebből vegyél be egy kávéskanállal a szádba, majd rágcsálgasd kitartóan percekig, mielőtt lenyeled. Ez elveszi a szájszagot teljesen, - órákra! Az esetleg zöldes fogat utána papírzsepivel lehet leggyorsabban megpucolni. Ha ugyanis kimosod a szád, a szag sajnos kisvártatva visszajön...

Smacizás előtt pedig minimum fél órán belül a fenti, petruskás kúra, majd pár perccel korábban kámforos vagy dianás, vagy gyümölcs ízű savanyúcukorka. Fontos, hogy soha ne pont olyannal illatosíts, mint amit a partner fogyaszt, mert annak megszokta az ízét, így semmit se ér.

2012. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem kell szart kajolni estére.
2012. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!