Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miert büdös a szám?

Miert büdös a szám?

Figyelt kérdés
Fogat is mosok, nemrég lettek megcsináltatva, amikor rágózok akkor sem lesz jobb...
2012. szept. 23. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nem jól záródik a gyomrod.
2012. szept. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Használj száj vizet.Én Listerint használok és azóta az ínyem állapota is sokat javult!!
2012. szept. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet, a neten érdemes utánanézni. Valóban lehet a szájtól független, az emésztőrendszerben rejlő oka is. De lehet az is, ami sajnos nálam is volt, hogy túl szorosan nőttek a fogaim, és nem lehetett közte tisztítani rendesen, így a minden étkezés utáni fogmosás ellenére előfordult, hogy néha büdös volt a szám. Aztán rájöttem, hogy fogpiszkálóval tisztíthatók a fogközök is, és azóta nincs ilyen probléma. De a puszta fogmosás nem volt elég.
2012. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet, illetve okozhatja még a fogkő is vagy a rossz szájhigiénia - fogmosás: napi min. kétszer 4-5 percig a fognyaktól a korona felé kell "söprögetni" a fogkefével, amit 3 havonta cserélni kell. A szájpadlást és a nyelvet is naponta meg kell tisztítani fogkefével vagy nyelvkaparóval - fogkrém nem szükséges. Fogmosás után pedig szájvízzel öblíteni (listerine vagy corsodyle) és fogpiszkáló helyett inkább használj fogselymet.
2012. szept. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyik nap voltam gastroenterológusnál (gyakorlaton) és egy lány is erre panaszkodott, hogy büdös a szája. Sok oka lehet, érdemes lenne Neked is kideríteni az okát.
2012. szept. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!