Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után lehet pálinkával...

Foghúzás után lehet pálinkával öblögetni a fogat?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 13:52
1 2
 11/14 anonim válasza:
A pálinka jó, de szerintem csak akkor, amikor nem friss a seb. Azt nem szabad öblögetni, mert elindulhat újra a vérzés, amit a pálinka csak fokoz, helyi vérbőséget okozhat.
2012. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem foghúzás után egyből öblögettem,hanem kb 4-5 óra elteltével amikor már láttam,hogy amit kiköpök nem véres,gondoltam,hogy rögtön nem szabad,hanem miután elált a vérzés,és megszűnt a zsibbadás,én leöblítettem egy pici pálinkával,és igenis jobb lett,utána ki is köptem,a pálinka fertőtlenítő,és sokak szerin összehúzza a sebet,és utána sem éreztem már fájdalmat,viszont most csak fogkrémet tettem a lyuk helyére,mivel beletett vmi vattát a lyukba,így mosni nem tudom.
2012. okt. 25. 11:47
 13/14 anonim ***** válasza:
78%
az alkohol, jelen esetben a pálinka oldja a vért (alvadt vért!), az alvadt vérnek pedig az a szerepe hogy lezárja a sebet majd abból kialakul a "csont". Ezért tesznek egy kis tablettát és szivacsot a húzás után a sebbe ami segít megkötni a vért hogy ne mozduljon ki, valamint egy öltést is alkalmaznak néhol. Legalábbis mi a fogorvosi karon így tanuljuk, nem tudom hogy te hol voltál fogat húzatni, de szerintem keress egy normális fogorvost. Bár, nekem teljesen mindegy, felőlem ecettel is öblögethetsz, csak azt tudni illik hogyha a vér alvadással nem zárja le a sebet akkor elég fájdalmas tud lenni napokig, lassul a gyógyulási folyamat és fertőződik a seb mert bejutnak különböző baktériumok a sebbe. Mellesleg ez elég szomorú hogy a mai világban ezt egy épp eszű ember nem tudja hogy mit lehet és mit nem, ehhez nem kell orvosi egyetem csupán józan paraszti ész.
2014. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ildi32 válasza:
100%

Hmm. Én is szoktam foghúzás után palinkaval öblögetni. Eddig még én is azt tapasztaltam; hogy a vérzést csökkenti és a sebet összehúzza. Semmi gyulladás nem alakult ki nàlam se; pedig màr sajnos 6 fogamat kihúzták.

Én szàj belsejében kijött herpeszt is pálinkaval öblögetem. Egy nap alatt eltűnik. A szájfertőtlenítő mellett pedig többnyire hàrom hétig szenvedtem ettől; akàr melyiket is hasznàltam.

Ha viszont valakinek nagyon komoly fog; szàjmeder; allkapocsgyulladása van; inkàbb ne öblögessen palinkàval se.

Amúgy azt egyik google oldalon se olvastam; hogy ne lehetne pàlinkával öblögetni.

Aki öblögetett vele az ismerőseim közül nem komplikált foghúzàs utàn semmi gyulladása nem lett.

2019. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!