Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után lehet pálinkával...

Foghúzás után lehet pálinkával öblögetni a fogat?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Persze,de tényleg csak öblögess,különben berugsz.

Jobbulást.

2012. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
"öblögetni" :D
2012. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
mi olyan vicces??
2012. okt. 24. 14:17
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
NEM!! Nem lehet öblögetni még vízzel sem amíg gyógyul a helye.De ezt egy normális fogorvos el is mondja foghúzás után. Az alvadéknak ott kell maradnia
2012. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

De lehet öblögetni!

Az az alvadék pedig tele van bacival,a pálinka meg fertőtlenít.

Nem sok fogamat kellett kihúzni szerencsére,de mindig pálinkával öblögettem és még élek.

Akkor ezek szerint fogorvosa váloogatja,nekem pont az ellenkezőjét mondta.Sőt a pálinka még egy kicsit össze is húzza a sebet és így hamarabb gyógyúl a helye.

2012. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

"A foghúzás után a sebben egy kis vérdugónak kell kialakulnia, melyet semmiképp nem szabad öblögetni, sem corsodyllal sem mással."


"Közvetlenül foghúzás után nem szabad öblögetni, és köpni"


ez csak az első pár találat a gugliban,de van még jópárszáz oldal és gyanítom mindenhol ezt írják. Azt meg bocs,de nem fogom elhinni hogy a fogorvosod az alkoholos öblögetést javasolta. Az alvadékban semmiféle baktérium nincsen optimális esetben (ezért is nem lehet például tejterméket fogyasztani a foghúzás napján) ,hanem lezárja a sebet,hogy ne kapjál egy olyan fertőzést,aminek következtében szana szét kell fúrni faragni pótolni az állkapcsodat ,de te tudod.


Kérdező ,a véralvadékot nem szabad piszkálni,nem lehet vákum a szájban,nem lehet öblögetni,dohányozni aznap . Másnap már fogkefével óvatosan lehet tisztitani,de öblögetni nem ajánlott még akkor sem,semmivel.

2012. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Diarmand ***** válasza:
73%

TILOS ÖBLÖGETNI FOGHÚZÁS UTÁN!


Mondjon akárki akármit, egész egyszerűen tilos. Aki meg azzal érvel, hogy még mindig él pedig öblögetett, annak üzenem hogy én még nem hallottam olyanról aki belehalt volna az öblögetésbe így hülyeséget ír :)

Az öblögetéssel kijöhet a vérdugó, így a seb sokkal lassabban és nehezebben fog gyógyulni.

2012. okt. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem javasolt semmit a fogorvosom.Ezt nem is írtam.

Hanem azt mondta,ha fáj(na) a helye,akkor öblögessek kis mennyiségű pálinkával.

Ami nem azt jelenti,áztasd abban a fog helyét,hanem azt,hogy egy nagyon picit tegyél rá.

A foghúzás nem halálos és a pálinkás "öblögetés" sem.

Összehúzza a sebet,fertőtlenít,csillapítja a fájdalmat.

Ha csak egy kicsit teszel rá,semmi bajod nem lesz és a fogadnak sem.

Én próbáltam,itt vagyok élek,ja és ép az állkapcsom is.

Tehát tapasztaltam és nem a gugliból másolgattam.

2012. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiváncsi lennék,hányan öblöggetek foghúzás után.

Akár pálinkával,akár mással.

Szerintem vaannk páran.

2012. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Diarmand ***** válasza:
53%

1. Nincs mit fertőtleníteni, mert húzás után a kialakult vérdugó tökéletesen lezárja a sebet.


2. Összehúzza a sebet? Megnézném ahogy a pálinka hipp-hopp összerántja a fél-egy centis lyukat az ínyedben.


3. A fájdalmat csökkentheti, de csak rövid ideig, jobb a jegelés vagy a fájdalomcsillapító.


4. "Kiváncsi lennék,hányan öblöggetek foghúzás után.

Akár pálinkával,akár mással.

Szerintem vaannk páran."


Ott a kulcsszó: Szerinted.

Írtuk már páran, hogy az öblögetés eltávolíthatja a vérdugót, amit lehet hogy te észre sem veszel a nagy pálinkázás közepette és ez lassítja a gyógyulást. Tehát. Öblögethetsz, de jó eséllyel lassabban jön helyre a seb. Ennyi.

2012. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!