Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális ez? (bölcsességfog...

Normális ez? (bölcsességfog okozta probléma? )

Figyelt kérdés

15/L


Már mindenhol nőnek a bölcsességfogaim ( nem most kezdték),de még egyik sem bújt ki igazán.Az alsó fogsorom(elől) fájni szokott,olyan,mintha előretolódna.Amúgy a fogaimon nem látszik semmi,nincsenek eltolódva,elcsúszva,szép egyenesen állnak egymás mellett,sorrendben.Ez az érzés 2 napja van meg,nem egyfolytában,de eléggé zavaró,valahogy olyan rágási kényszerem van tőle.A fogaim nem mozognak.Elképzelhető,hogy csak a bölcsességfogaim csinálják ezt,és majd elmúlik?Idén nyáron volt bajom egy fogammal az alsó fogsoromban,össze-vissza röntgenezték,fúrták,meg minden,és arra jutott a fogorvosom,hogy valószínűleg a bölcsességfogam növése okozza,mert ugyan mély lyuk van abban a fogamban,de nem látszik rajta,hogy bármiért is zavarnia kéne.Azóta már az a fogfájásom elmúlt.


Felül nagyon ritkán és alig észrevehetően van ilyen problémám a fogsorommal.



2012. okt. 20. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem szedesd ki a bölcsességfogaidat, mert egy az, hogy előretolhatja a fogsorodat, és csálén fognak állni, de az is előfordulhat, hogy a nyomás hatására egyszerűen összeroppan valamelyik fogad.


a kérdésedre az a válasz, hogy normálisnak nem normális, de sajna nagyon sokszor előfordul ez, pl haverom is átéli most. neki alul elkezdtek torlódni a fogai

2012. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nekem még ki sem bújtak,felül is csak alig-alig lehet tapintani az egyik csücskét :S
2012. okt. 20. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:

pont ez a baj, szerintem nem egyenesen nő, hanem így. rengetegszer előfordul az ilyen. annál inkább ajánlott kiszedetni :) van akinek full vízszintesen nő...

[link]

2012. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha csinálnak röntgent, az egyértelműen megmondja h jól állnak-e :) lehet h igen, és nem is kell kiszedni 1et sem
2012. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem még májusban volt egy full röntgensorom,ahol semmi problémát nem láttak velük,és utólag megnézve is a papírt egyenesen nőnek.Aztán most 1-2 hónapja is volt röntgenem,akkor is jónak látták őket.Mindegy,majd meglátom,jövő héten úgysem tudok elmenni a fogászatra,majd utána lehet,hogy elmegyek.Lényegében nekem nem állandóan fájnak elől a fogaim,és amelyek fájnak,azok a szemfogaim közötti fogaim.
2012. okt. 21. 09:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!