Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bölcsességfog probléma? (sürgős)

Bölcsességfog probléma? (sürgős)

Figyelt kérdés

13+5 hetes terhes vagyok.az a baj hogy tegnap délutántól nagyon fáj a bölcsességfogam.éjszaka is hasgatot bele.nagyon be van dagadva.tudom hogy ilyenkor sokat kell rágni nehogy szájzárat kapjak.

ha tudtok valami jó praktikát amitől jobb lenne vagy hamarabb elmúlna akkor írjátok le kérlek.gyógyszert nem akarok bevenni!esetleg ha nagyon muszáj valami homeós szert,de azokat meg nem ismerem

segítsetek kérlek!


2012. jan. 13. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem legjobb lenne a fogorvos.Ha van rendelés,menj el,biztos nem fognak elküldeni fájós foggal.Ha nincs,akkor passz.

2012. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

En ugyan nem vagyok terhes, de epp 2 napja vestek ki a bolcsessegfogamat, szoval most benne vagyok a temaban.

Nekem a ket unnep kozott kezdett fajni, elso korben is mar olyan szinten, mint a tied, eleinte meg elvoltam a hazipraktikakkal, amiket mondjuk te is alkalmazhatnal, utana ezek mar nem ertek semmit sem. (A fogorvos nem tudott fogadni idoben.)


Szoval ami jol johet: oblogess szajvizzel, en corsodylt hasznalok erre, eleg eros, kicsit le is zsibbaszt. Fogfajasra a vizes oblogetes is jo, de inkabb csak testhomersekletu vizzel. Nekem bedagadva nem volt, viszont azt mondjak, hogyha be van dagadva, akkor gyulladas is lehet, azt nem szabad meleg vizzel oblogetni, mert meg jobban bedagathat a melegtol. A meleg borogatas is jol eshet, de szinten gyulladast okozhat, vagy novelheti azt.

Hazipraktika lehet meg: szegfuszegolajd. Ez is tenyleg hasznal egy kulturalt merteku fogfajasnal, a fog kornyeket kell vele bekenni, szinten zsibbaszt. Gyogynovenyesnel tudsz venni. En pont nem kaptam, igy szegfuszeget oroltem aprora kavedaraloval, jo sokra ontottem keves forro vizet, kiaztattam, leszurtem es azzal oblogettem. Ez is jo volt.

Egy ideig.

A figyelemeltereles is jo lehet, ejszaka a legrosszabb, ha nem tudsz tole aludni. Mindenesetre a fogfajastol fuggetlenul csinalj programokat, az tereli a figyelmedet, akkor a legrosszabb, ha csak te vagy otthon es a fajo fogad, akkor csak arra figyelsz.

Puha sorteju fogkefevel masszazsszeru fogmosas is bevalt nalam.

SZinten egy ideig.


Es a legfontosabb:

FOGORVOS, gyorsan.

Mint irtam en az unnepek miatt nem tudtam menni, a szilveszteri buli utan szinte teljesen elmult a fogfajasom egeszen addig, amig ra ket napra veletlenul ra nem haraptam. Nah akkor viszont olyan brutalisan fajni kezdett, hogy azt mar hazipraktikakkal nem lehetett enyhiteni. Mivel mi kulfoldon vagyunk, igy napokat kellett varni a meregdraga fogorvosra is, nem epp a surgossegi ellatasrol hiresek itt. Azt hittem, hogy meghalok, szultem mar ketszer, de a ket szules semmi volt ahhoz a par naphoz kepest. En mar akkor tulleptem a napi max paracetamoladagot, cataflamot is szedtem, sot, mar vodkaval is oblogettem, pedig nem birom elviselni a rovidet. De ezekkel egyutt ertem el azt, hogy volt 20-20 perc, amikor csak kicsit fajt es el tudtam eljaszankent 3-4 orara aludni. Szornyu volt, tenyleg.

Nem elremiteni akarlak, csak nem szeretnem, ha terhesen ugy jarnal, mint en most. Ha eljutok mar az elejen fogorvoshoz, akkor ezen nem mentem volna keresztul.

Ha ki kell szedni esetleg neked is, akkor is tudni fogja a doki, hogy milyen erzestelenitot kaphatsz, illetve konkretan csak a fogadat fogjak rontgenezni, attol a babadnak sem lesz semmi baja.

Jobbulast!

2012. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most bújik vagy "csak" begyulladt? Ha begyulladt, menj fogorvoshoz, kezeltetni! Szólsz, hogy kismama vagy és tudni fogja, mi a teendő. Ha "csak" most bújik, emiatt fáj, akkor se szenvedj fölöslegesen! Nagy tévedés, hogy ha kismama vagy, hónapig semmiféle gyógszert nem szedhetsz! Többet ártasz az elhanyagolt, fölöslegesen tűrt fájdalommal, mint azzal az 1-2 szem gyógyszerrel, amit beveszel! Algopirynt, Panadolt, Benuront, Paramaxot terhesek is szedhetnek szükség esetén, rövid ideig.
2012. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A második írta : Hazipraktika lehet meg: szegfuszegolajd. Ez is tenyleg hasznal egy kulturalt merteku fogfajasnal, a fog kornyeket kell vele bekenni, szinten zsibbaszt. Gyogynovenyesnel tudsz venni.


A GINGISOL fogínyecsetelő ilyen,kamilla és szegfűszeg olajból van,a patikában tudsz venni.

2012. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a Gingisolt javasolnám, nekem megváltás volt. Ugyan ezt használják a piciknek amikor jön a foguk. Tehát semmi káros hatása nincs, viszont csodákra képes hidd el!
2012. jan. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogorvos, a gyógyszertől többet árt a növekvő gyulladás! Antibiotikumból nagyon sok szedhető terhesen is.
2012. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

kicsit lement a duzzanat.de egész nap próbáltam mozgatni meg mindig ettem pár falatot.

reggel kamillateával öblögettem,mert sajna az ínyem is be van gyulladva (első terhességem alatt is be volt végig).

de gondolom estére vagy éjszaka megint bedagad.remélem pár nap és elmúlik.ma nincs fogászat nálunk de ha jobbam fájna akkor megyek ügyeletre valahová.

írtatok valami kenőcsöt amivel a babák ínyét is kenik.akkor a dentinox is jó lehet,én azzal kenegettem a lányom ínyét mikor jött neki a foga.ami már nem most volt de még van a kenőcsből.szerintem ki is próbálom ebéd után.


tényleg köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!

2012. jan. 13. 12:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Jobbulást, borzasztóak a bölcsességfogak :/ Kitartás! :)
2012. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen a dentinox is nagyon jó rá. Én is mindig szenvedek az ínyemmel mióta kismama vagyok.
2012. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!