Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Eléggé rossz helyen lyukadt...

Eléggé rossz helyen lyukadt ki a fogam. Valamivel lehetne ezt "kezelni"?

Figyelt kérdés
Sajnos gyenge fogakat örököltem, és a metszőfogam kilyukadt oldalt, fent az ínyemnél... Fogszabályzó miatt nem is lehetett megcsinálni, úgyhogy már nem is kicsi... Attól félek, hogyha betömik, a tömés el fog ütni a fogam színétől, és elég gáz lesz, ha mosolygok... Ráadásul a múltkori töméssel kapcsolatban sincsenek jó élményeim, úgyhogy eléggé parázok... Valami jó tanács vagy biztatás esetleg? Van olyan, aki hasonlóan járt?
2009. aug. 6. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen fogam. Nagyon szépen megcsinálták. Porcelán fedőtöméssel, teljesen olyan volt, mint a sajátom. De el kell, hogy keserítselek. Az is továbbromolhat, jelenleg lecsiszolt fogakkal, bedagadt pofival csücsülök itthon, mert szerdán kapom a porcelánkoronát... Ez volt a végső megoldás, mert több metszőfogamat kezelték néhány éve töméssel, rosszul...

Most 150 ezer forintomba fáj, hogy kijavítsák a hibát...

De hamar túl lehet esni rajt.

2009. aug. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok 18, úgyhogy remélem nem kell fizetni :) De nagyon paráznék, ha én is így járnék :( Így se merek elmenni :(
2009. aug. 6. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jól képzelem el, ezt egy sima töméssel el lehet intézni.

Csak SZTK-ban ingyenes, de a korona ott sem, szóval erre ne is gondolj.. szerintem a tömés elég

2009. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
végleges tömés tutira nem üt el a fogad szinétől. nekem is kivolt lyukadva első fogam és először gyógytömés volt benne ami rikitó fehér volt az volt majdnem 1 hónapig és amikor mosolyogtam rohadtul látszott XDDD de aztán megkptam véglegest és tökszép:)
2009. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok, akkor megnyugodtam :) Köszönöm szépen a válaszokat, az elsőnek pedig gyógyulást!
2009. aug. 7. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!