Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Menthetőek a fogaim?

Menthetőek a fogaim?

Figyelt kérdés

(Hosszú történet!)Ez egy igen kínos kérdés számomra is már, mert ugyan nem vagyok idős, de a lelkem már a helyén van.

A történet úgy szól,hogy 5-6 éves koromban nagy sok édességet ettem, akkor még persze felelősség nélkül így tényleg nagyon sokat ehettem. A kamaszkor kezdetét épp átléptem,így elkezdődött az a dolog,hogy már mindenki megmondja a másiknak, ha valami baja van az illetővel.

Ez velem is így történt. Szóval a korabelieknek velem nem mondom,hogy mindenkinek de 60-70%-nak csálé a foguk és persze ez velem is így van.De mivel ezekben az években fejlődött ki az önmagammal való szembesülés,hogy nagyon rosszak a fogaim és ezt csak kevésszer de jelezték a társaim. A gyerekkori rossz szokások mellett még az is hozzájött,hogy egyszerűen a szüleim nekem nem mondták egyszer sem,hogy "mossál fogat naponta legalább kétszer" így erre én nem is szoktam rá így körülbelül 13-4 évig nem mostam fogat,csak ha fájtak a tejfogaim vagy már esetleg a maradandó fogaim. Az lenne a kérdésem,hogy megúszhatom még,hogy ne kelljen az összes fogamat kicserélni,mert én óriási dolognak tartom őket amik csak egyszer vannak.


2012. szept. 1. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Hello.én 19 éves vagyok és ugyan ez a szitu velem volt hogy kb 2 évig nem mostam fogat egyáltalán.


most 19 évesen ott tartok hogy teljes fogpótlásra szorulok.ha szerencsém van kaphatok állandót ha nincs akkor kivehető lesz...

2012. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja az első fogaim ránézésre jók de ha valaki jobban megnézi az láthatja hogy bizony ki kell szedni őket..
2012. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak a legvégső esetben húznak a (JÓ)fogorvosok mikor már abszolút nem menthető a fog!Szóval nincs veszve semmi,ha még úgy látja a doki,hogy nem kell kihúzni.Ha meg olyan állapotban vannak már a fogaid akkor marad a poharas..:D
2012. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre tényleg nem látszik rajtuk semmi,hogy bármi baja lenne csak sárgák, de tudom hogy nem lehetséges hogy egészségesek legyenek egy ilyen hosszú kihagyás után, de remélem rámkacsint a szerencse vagy. Ezt a két választ is nagyon köszönöm :)
2012. szept. 1. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Most hány éves vagy?

Nálam is ugyanez volt a szitu, mint nálad.

De én 15 évesen fogtam magam és elmentem a sulifogorvoshoz, azóta pedig ápolom őket, mint a kisangyal.

Akkor volt 3 húzásom és 5 tömés, azóta semmi. Most 22 éves vagyok.

2012. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csináltatni kell egy panoráma röntgent és az alapján eldönti a doki,hogy melyik menthető és melyiket kell húzni.Asszem,most szerencsésnek érzem magam,hogy 29 évesen "csak" két fogat kelett pótoltatnom:D
2012. szept. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem a fogorvos azt mondta hogy látott érdekes eseteket még 16 éveseknél is...Szerencsés az akinek marha jó fogai vannak.
2012. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!