Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetnék, hogy szép...

Mit tehetnék, hogy szép mosolyom legyen?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok.A környezetemben nagyon szép,és ápolt,igényes nőnek tartanak.Sajnos a fogaim nagyon rosszak,ez mint kiderült genetikailag van így.Minden fogamat igyekszem mindig,időben betömetni,lehetőleg fehér töméssel,így esztétikailag is megfelelőbb.A régi szürke töméseimet kicseréltetem szépen,lassan.Sajnos elég ,,csúnya" a mosolyom,és ez az önbizalmamat teljesen tönkre tette.,,Farkas" fogam van,és az ,,ex" fogorvosom szétfúrta teljesen az egyik első fogamat felül.Az alsó fogsorom is elég szabálytalan.Fogszabályzónak semmi értelme,mert megmondta már több orvos is,hogy annyira szabálytalanok a fogaim,hogy szinte sosem lenne tökéletes a mosolyom tőle,és még ha meg is próbálnám,5-6 év lenne,aztán korona,és fogpótlás kellene.Ezért a fogorvosom a fejébe vette,hogy mi lenne,ha kihúznánk a farkasfogakat,és azt az egy szétfúrt fogat,és visszapótolnánk szép sorba,korona,stb.Így viszonylag olcsón kijönnék,és gyönyörű lenne a mosolyon végre.Ige,ez szép lenne,de mindez nem kevés pénz (kb 140 ezer Ft).Én mos végeztem a sulimmal,és pályakezdő munkanélküli vagyok.A szüleim nem tudnak támogatni ebben.Mit csináljak? Már gyűlölök tükörbe nézni,társaságba nem járok.Mindenki azt mondja,hogy jé,milyen csinos lány...de amikor beszélgetünk,rájönnek,hiába a szépség,a fogaim csúnyák...hiába az ápolás és a rendszeres kezelés.

2012. júl. 17. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a fogaim elszíneződése miatt voltam ilyen helyzetben,de szerencsére korrigáltuk a problémát. Nem szabályos a fogsorom,viszont hófehérek a fogaim,ami szerintem mindennél fontosabb. Ha látják,hogy ápolod a fogaid,akkor nem lesz gond,hogy nem tökéletesek. Egyébként a kérdésedre válaszolva,ha annyira zavar mást nem nagyon tehetsz mint amit a fogorvosod tanácsolt. 19l
2012. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha hiszed, ha nem, velem is pont ugyan ez van csak én 17 éves vagyok! Már én se tudom mit csináljak én is örököltem a rossz fogakat. :S Én is elvagyok keseredve. Remélem nem baj, hogy írtam hátha válaszolnak még páran és akkor kapunk tanácsokat! :)
2012. júl. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Itt a pénz a lényeg...amég nem dolgozok,sajnos lehetetlen a fogamat teljesen rendbehozni!

A fehérséggel nem lenne gond,de elől az ex fogorvosom úgy tönkretette az egyik fogamat (pont amit a legjobban látni)hogy a tömés már nem marad meg benne,és olyan,mintha hiányozna az egyik fogam! Nagyon gáznak tartom. Azt nem írtam,hogy tű-fóbiám van!Eddig úgy tömettem,hogy nem kértem injekciót,és a gyökérkezeléseim is úgy vannak!Rettegek,mert tudom,hogy elkerülhetetlen lesz majd egyszer a szuri!

2012. júl. 17. 22:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!