Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szükséges éjszakai fogszabályz...

Szükséges éjszakai fogszabályzó vagy nélküle is megleszek?

Figyelt kérdés

Hamarosan leveszik 2 és fél év után az állandó alsó és felső fogszabályzómat. A fogaimon már nem lehet változtatni, ennél többet nem enged a csont. Már megbeszéltem az orvosommal, hogy mikor veszi le, de elég durva összeget mondott arra, hogy mennyi lenne az éjszakai fogszabályzóm. Valóban hatékony lenne, romlana nélküle a fogam helyzete, vagy felesleges pénzkidobás? Sajnos nem igazán engedhetnénk most meg magunknak ezt a nagy kiadást. Akinek levették az állandó fogszabályzóját, tudna nekem tanácsot adni ez ügyben?


Másik kérdés: Milyen érzés, amikor leveszik a fogszabályzót? Tudom, hogy fáj, de mennyire? Utána fogok tudni majd enni, vagy a szokásos fájdalom lesz?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2012. jún. 14. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem fontos lenne az éjszakai, nélküle hamar visszaállhatnak a fogak eredeti helyzetükbe.. Mégis mennyi lenne az a durva összeg? Az én éjszakai fogszabályzóm 15ezer volt, szerintem az nem sok azért, hogy megtartsa az ennél 20000x drágább állandó fogszabályzó által elért eredményt.

A levételtől meg ne tarts, picit kellemetlen csak ahogy letöri azokat a pici cuccokat.. Az evéssel nem lesz gond szerintem utána.

2012. jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a gyors választ!

60 ezer lenne, csak hát havonta fizettünk az orvosnak 5 ezret, mivel magánorvos, de közben anyumnak nincs munkája (egyedül nevel), én pedig nyelvvizsgára készülök külön tanárral. Szóval eléggé anyagi csőd... Ezért örülnék, ha nem lenne szükséges, de most elkeseredtem, hogy tönkremegy ennyi év munka...

2012. jún. 14. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszéld meg akkor fele, hogy vegye le 3 hónap múlva. Vagy 5 vagy nem tudom, hogy mennyi idő alatt tudnátok megspórolni ennyi pénzt. De ha nem tudjátok most kifizetni, semmiképp se vetesd le.
2012. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ!

Akkor az lesz, mint az alsó fogszabályzómnál, hogy részletre. Mert azért csak nem mindegy, hogy azért fizetünk havi 5 ezret, hogy ne csináljunk semmit, vagy azért, mert már kivehető fogszabályzóm van. Köszönöm a segítséget! :)

2012. jún. 15. 06:11
 5/5 anonim ***** válasza:
De nem kellene havi 5-öt fizetned, mert vissza sem kellene járnod... :)
2012. jún. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!