Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az baj, hogyha fogszabályzó...

Az baj, hogyha fogszabályzó levétele után 1 hónappal kezdem csak el hordani az éjszakai fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Ma vette le a rögzített fogszabályzómat a fogorvos, nagyon hepi minden, csak valami nagyon zavar. Több barátnőmnek is volt már fogszabályzója, és mindegyikük, mikor levették a fogszabit, egyből megkapták az éjszakait, mert még a fönt lévő fogszbályzóval levették a mintát hozzá. Nekem viszont most vette csak le a mintát és 1 hónap múlva kell újra mennem, akkor kapom meg az éjszakait. Én bízok a fogorvosomban, de annyi rémtörténetet hallottam már hogy valakinek visszaállt vagy elkezdett visszaállni a foga, mert nem hordta az éjszakait... Szóval nem lesz baj ebből, bízhatok az orvosban hogy tudja mit csinál? Mert most kicsit kétségbeestem.

Köszi előre is 18/L



2012. máj. 24. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt fogszabályzóm. És én rögtön azután megkaptam, hogy levette. 1 hónap az nagyon sok idő.. Nem foglak most biztatni ne haragudj. Persze nem mindegy, hogy milyenek voltak a fogaid, most milyenek, mennyire hajlamosak arra, hogy visszaálljanak. Minimálisan biztos visszaáll majd. Nekem is már teljesen más, mint amikor levette, pedig fél éve minden éjszaka hordom és mégis!..
2012. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De basszus ha nekem ez visszaáll én nem tudom mit csinálok. :S Összesen 2,5 évig volt fogszabályozóm, előtte kb 5-6 évig éjszakai... Az egyik fogam nem nőtt ki rendesen, nem is fog soha, kisebb, mint a többi, illetve beljebb is volt, és az volt a cél, hogy az minél kijjebb jöjjön. Most végre szép, szintben van a fogaimmal és végre szép a fogsorom. Tényleg meg vagyok elégedve. De ha ez visszaáll én tényleg... nekem az tényleg óriási csapás lenne, hogy ennyi szenvedés és munka menne kárba... Ezért nem értem az egészet... De csak tudja, mit csinál? :S Amúgy ez már egy másik orvos, mint akinél éjszakain voltunk, és végig nagyon rendes volt...
2012. máj. 24. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen nem fog visszaállni, ezen azért ne aggódj. Inkább csak minimálisan, de ez is fogfüggő. Elég sok éved benne van és a doki meg biztos tudja a dolgát. Ajj nekem is sztármosolyom volt, amikor levették, most már "csak" átlagos.. :D
2012. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én is csak egy hónap után kaptam meg és semmi bajom se lett..szóval ne izgulj!! a fogaim még most is a helyükön vannak:))
2012. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen én is ebben bízom, hogy érti a dolgát... Amúgy a barátnőimen is látom, hogy akinek volt fogszabályzója, már nem olyan durván szép a fogsora, csak átlagos... De lehet azért is, mert már megszoktam :D

Utolsó: Tényleg? Ettől megnyugodtam valamelyest :) biztos akkor nem véletlen, hogy valakinek később adják csak... neked mennyi ideig volt amúgy fönt?

Amúgy köszi a válaszokat mindenkinek :)

2012. máj. 26. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:D

nekem 2010.júliusában rakták fel a felsőt,2010.augusztusában meg az alsót

levenni meg a felsőt 2011.novemberében vették le és decemberben kaptam meg a kivehetőt

az alsót pedig 2012.februárjában vették le és márciusban kaptam meg az alsó kivehetőt :D

szóval tényleg nem aggódj , biztos tudja a doki,hogy mit csinál:)

nekem amúgy a szemfogaim álltak rosszul és a fogszabályzás elején négy kisőrlőmet ki is kellet húzni:/ de mostanra már nem is látni,hogy valaha is lettek volna ott fogak :))


15L

2012. máj. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!