Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő leszedése miatt kéne...

Lillus* kérdése:

Fogkő leszedése miatt kéne mennem de nem tudom mennyire fájhat?!

Figyelt kérdés
Fogat húzott aminek a fele letört utána meg betömött egy fogamat és már csak a fogkőeltávolítás lenne de elég sok van az első fogaim mögött az alsó fogsoron, teljesen körülvette már a fogamat az iny is visszahúzodott miatta. ha leszedi biztos utána rossz lesz de mennyire fáj és utána a z íny meggyógyul és visszaáll minden a számban?
2012. máj. 24. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Maga a leszedés egyáltalán nem fáj, utána lesz egy darabig kicsit érzékeny, mert a fognyak szabaddá válik, (ami eddig íny alatt volt, vagy fogkő fedte) így a hideget, meleget jobban megérzi. Alap járaton nem fáj, de ha pl. a szádon veszel hideg levegőt, már azt is megérzed, de csak egy darabig. Nem vészes, de ha nem szedeted le, sokkal vészesebb lehet később.
2012. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem a leszedés nem fájt, gyakorlatilag nem is éreztem semmit. Szerintem utána rendbe jön, de nem tudom biztosan.
2012. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan fájdalmas, gyerekként a fogkő eltávolítást voltam hajlandó egyedül állandóan elviselni, mert az inkább csak kellemetlen.

Van már amúgy valami ultrahangos fogkő eltávolítós módszer, azzal még csak nem is kapirgálnak, és szinte nem is fáj, tényleg inkább csak kellemetlen. Legutóbb azzal szedték le. Gondoltam, hogy elmegyek megint, de már nincs fogszabályzóm és nem is nagyon lett újra fogköves a fogam.

2012. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a fogkő leszedése csak kellemetlenséggel jár, fájdalommal nem. Előtte befújja az orvos Lidocain spray-el, és depurátorral /ultrahangos fogkő eltávolító/ lerezegteti a naggya fogkövet, utána kézi műszerrel lekapargatja. No ez a kellemetlen része a dolognak. A fogkő eltávolítás után érzékeny lesz a fognyak, mivel lehúzódott már az íny is, így kint van a cement állomány. Tegyél rá pakolásként Sensodyne fogkrémet, és alulról, felfelé húzd a fogkefét, amolyan sepregető mozgással, fogmosáskor.
2012. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 24. 16:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajna ha tényleg ennyire sok fogköved van, az bizony fájhat. Nekem is ilyen volt, mire rászántam magam, hát kapaszkodtam a szépbe rendesen. De én vagyok a hülye, mert nem kértem fájdalomcsillapítót.

Te mindenképp kérj fájdalomcsillapítást, akkor nem lesz gond. Utána pedig alaposan mosd a fogad, nem baj, ha az ínyed is megmasszírozod a fogkefével, attól javul a vérellátása és hamarabb helyreáll.

Emellett ajánlom, hogy használj fogselymet és szájvizet is. Én pár hónapja kezdtem, és először is nagyon durva, hogy még egy alapos fogmosás után is mennyi lepedék jön ki a fogak közül, másodszor ha ezt kiszeded, akkor sokkal lassabban képződik újra a fogkő!

2012. máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!